آموزش اکسل پیشرفته و مقدماتی

نرم‌افزار اکسل جاده میان‌بر است که می‌تواند شما را زودتر به شغل رویایی‌تان برساند.

اگر می‌خواهید در شرکت‌های بزرگ دولتی و خصوصی به‌عنوان یک متخصص مشغول کار شوید، باید در وهلۀ اول کار کردن با این نرم‌افزار را یاد بگیرید. هرچقدر به نرم‌افزار اکسل مسلط‌تر باشید، مسلماً شانس بالاتری را نسبت به دیگران برای استخدام شدن دارید و خیلی راحت‌تر می‌توانید در شرکت‌های تراز اول مشغول به کار شوید.

برای اکثر موقعیت‌های شغلی پردرآمد مثل مدیر پروژه، حسابدار، کارشناس فروش و … که بیشتر اوقات‌شان را با جدول و اعداد و ارقام سروکار دارند، اکسل یک نرم‌افزار حیاتی به حساب می‌آید. شرط می‌بندیم که در روز مصاحبه این دسته از شغل‌ها، اول از شما می‌پرسند که اکسل را چقدر بلد هستید؟ می‌توانید به‌صورت حرفه‌ای با آن کار کنید یا نه؟

حتی اگر حسابدار هم نباشید، بازهم روزانه با حجم زیادی از اطلاعات و داده رو‌به‌رو می‌شوید. تصور کنید که اگر به نرم‌افزار اکسل مسلط نباشید با چه مصیبتی دست‌وپنجه نرم می‌کنید! مطمئناً نمی‌توانید این داده‌ها را آنطور که باید و شاید بایگانی کنید؛ درنتیجه راندمان کاری‌ و اعتمادبه‌نفس‌تان روزبه‌روز پایین‌تر می‌آید و شانسی برای موفقیت و پیشرفت ندارید.

هرکسی در هر شغلی که باشد، قطعاً باید در انتهای هر ماه گزارش کاملی را در فرمت استانداردی تهیه کند تا بتواند بر اساس آن برای ماه بعدش برنامه‌ریزی کند و به آن هدفی که در نظر دارد برسد. اکسل تنها نرم‌افزار رایگان و ساده‌ای است که می‌توانید به‌سرعت آن را یاد بگیرید و گزارش حرفه‌ای خودتان را در آن ثبت کنید و خیلی راحت هم از آن خروجی بگیرید.

به‌طور کلی نرم‌افزار اکسل برای مدیریت پروژه، محاسبات، تجزیه و تحلیل آمار و ارقام، برنامه‌ریزی، بایگانی داده‌ها و … استفاده می‌شود. درواقع اکسل یک دیتابیس آفلاین است که به‌عنوان کاربردی‌ترین نرم‌افزار در تمام شرکت‌های ایرانی و خارجی رواج دارد.

در ایران لرن، صفر تا صد اکسل را به شما یاد می‌دهیم تا بتوانید مثل یک حرفه‌ای به بهترین نحو ممکن از آن استفاده کنید و رقبایتان را در صف استخدام یکی بعد از دیگری جا بگذارید.

آموزش اکسل پیشرفته

در دوره آموزش excel ایران‌لرن به‌طور کامل با محیط اکسل آشنا می‌شوید، یاد می‌گیرید که چطور صفحات و برگه‌های مختلف را ایجاد و مدیریت کنید، نحوه وارد کردن فرمول و انجام محاسبات خودکار را متوجه می‌شوید، جدول‌بندی و قالب‌بندی داده‌ها را تمرین می‌کنید و نمودارهای مختلف را برای تهیه گزارشات ماهانه رسم می‌کنید.

در آخر هم با پشت سر گذاشتن چند آزمون در سطوح مختلف، از میزان تسلط خودتان روی تمام سرفصل‌ها خبردار می‌شوید و با اعتمادبه‌نفس کامل به بازار کار پا می‌گذارید.

این دوره برای چه کسانی مناسب‌تر‌‌ است؟

دوره آموزش کامل اکسل برای همه افراد جامعه مفید است، حتی برای کسانی که شاغل نیستند یا شغل آزاد دارند. چراکه اکسل به‌عنوان یک نرم‌افزار مادر در تمام کارهای شخصی‌، برنامه‌ریزی‌های روزانه، حساب‌و‌کتاب مغازه و … می‌تواند خیلی کمک‌کننده باشد؛ اما طبق تجربه ما افراد زیر بیشترین استفاده را از دوره اکسل ایران‌لرن می‌برند:

  • کسانی که می‌خواهند یک مهارت کلیدی و مهم را یاد بگیرند تا شانس خودشان را برای استخدام افزایش بدهند
  • نیروی متخصصی که از کمبود وقت کلافه شده و می‌خواهد با نظم دادن به تسک‌هایش در زمان صرفه‌جویی کند و راندمان کاری‌اش را بالا ببرد
  • افرادی که اکسل اهرم اصلی کار آنهاست و بدون این نرم‌افزار کارشان پیش نمی‌رود؛ مثلاً دانشجویان، نیروهای فروش و پشتیبانی، حسابداران، مدیران و…

روش دسترسی به محتوای آموزشی

بعد از خرید دوره، یک لایسنس انحصاری دریافت می‌کنید که دسترسی به ویدیوهای آموزشی را برای شما میسر می‌کند. دقت کنید که حقوق شما به عنوان کسی که برای آموزش هزینه‌ کرده‌اید محفوظ بوده و دانلود و استفادهٔ غیرمجاز از دوره‌های آنلاین، برای هیچکس به جز دانشجویان ایران‌لرن امکان‌پذیر نیست. دوره‌ها بدون هیچگونه کم و کاست در اختیار شما بوده و هرگونه اشکال و ایراد در نحوهٔ دسترسی (مادامی که به اشکالات سراسری و سرعت اینترنت مرتبط نباشد) در کمترین زمان ممکن توسط کارشناسان فنی ما برطرف می‌شود.

متد تدریس چگونه است؟

در تدوین دوره‌های آنلاین ایران‌لرن از همان شیوه‌های استاندارد و متدهای فنی و آکادمیکی که در تمام جهان جواب پس داده‌اند استفاده کرده‌ایم. با این قید که نیاز بازار کشور را مد نظر قرار داده و مسیر یادگیری را برای دانشجویان ایرانی بهینه‌تر و ساخت‌یافته‌تر نموده‌ایم. چرا که مأموریت اصلی ایران‌لرن، تربیت نیروی متخصص برای بازار کار و استارتاپ‌های ایرانی است. درحالیکه بسیاری از مباحث تدریس شده در دوره‌های مشابه، به جای پرداختن به مباحث و پروژه‌های ملموس و پرکاربرد، به طیفی پراکنده‌ای از مباحث نه چندان مهم می‌پردازند و انرژی و طمأنینهٔ لازم را برای مباحث کلیدی صرف نمی‌کنند.

مزایای شرکت در این دوره آموزشی

ایران‌لرن یک پلتفرم آموزشی صرف نیست و مدرسین ما میانهٔ چندان خوبی با آموزش‌های تئوریک و خشک و خالی ندارند. اینجا همه چیز بر محور تجربیات عملی و شبیه‌سازی شرایط بازار کار و سناریوهای روزمره و واقعی چیدمان می‌شود و کلیهٔ دروس با رویکرد پروژه محور تدوین شده‌اند. ما به خوبی به کمبود آموزش‌های عملی و پربازده در فضای آنلاین کشور واقفیم و ایجاد تغییرات اساسی در وضعیت کنونی را یکی از اصلی‌ترین وطایف خود می‌دانیم.

  • برگزاری آزمون‌
  • آموزش‌های پروژه‌محور
  • تکالیف عملی با اولویت بازار کار
  • پرسش و پاسخ با پشتیبانی مدرس مربوطه
  • اعطای مدرک رسمی
بلافاصله استخدام شوید!

بعد از این دوره چه کسانی به استقبال شما می‌آیند؟

بعد از اینکه دوره آموزش اکسل را در ایران‌ لرن گذراندید، نیازی نیست نگران پیدا کردن کار باشید. شما با در دست داشتن مدرک کاملاً معتبری که از ما تحویل می‌گیرید، می‌توانید شخصاً و به‌صورت حضوری به مراکز مختلف بروید و موقعیت شغلی موردعلاقه‌تان را به‌دست بیاورید. علاوه‌بر این موضوع ما شرایطی را فراهم کرده‌ایم تا شرکت‌های مطرح ایرانی به رزومه شما دسترسی داشته باشند. کافیست مشخصاتتان را در صفحه ویژه‌ای که ما برایتان تدارک دیدیم وارد کنید و پروژه‌ای را که در طول همین دوره انجام دادید به‌عنوان نمونه‌کار اضافه کنید تا منابع انسانی این شرکت‌ها با شما تماس بگیرند.

پس از پایان دوره ما شما را مستقیم به بازارکار وصل می‌کنیم

توضیحات تکمیلی دوره

مشاهده سرفصل ها
ترسی از آینده نداشته باشید!

با گذراندن این دوره، آینده شغلی‌تان چه تغییری می‌کند؟

اجازه بدهید این سوال را این‌طور بخوانیم که:

اگر این دوره را نگذرانیم چه اتفاقی می‌افتد؟

احتمالش زیاد است که در طول کار به مشکل بربخورید و برای ارائه یک گزارش ساده به مدیرتان به دردسر بیفتید و یا اینکه به‌خاطر انجام یک کار خیلی پیش‌پاافتاده که به راحتی با اکسل انجام می‌شود ساعت‌ها زمان‌تان را هدر بدهید و به این شکل موقعیت شغلی‌تان را به خطر بیندازید. پس یک‌بار اکسل را یاد بگیرید و برای همیشه راحت شوید.

اگر این صفحه را به امید پیدا کردن کار باز کردید و می‌خواهید با درآمد خوبی استخدام شوید، منطق می‌گوید که اول باید روی مهارت‌هایتان تمرکز کنید، فرقی نمی‌کند رشته تحصیلی‌تان چیست یا چه شغلی را برای آینده‌تان انتخاب کردید، به‌عنوان اولین قدم کار با اکسل را یاد بگیرید.

برای اینکه جزییات بیشتری را در مورد دوره اکسل ایران‌لرن بدانید روی بخش‌های بعدی کلیک کنید.

مشاهده نظرات کاربران

سرفصل های دوره

1
فصل اول آشنایی با صفحه اکسل، نوار ابزارها و تب‌ها
01:40:00

در فصل اول، به معرفی محیط اکسل، کار با ابزارها، تب‌ها، شیت و هر آنچه که به شناخت و حرکت سریع ما داخل محیط نرم افزار اکسل کمک کند، خواهیم پرداخت.

2
فصل دوم تنظیمات پرینت
00:36:34

از آنجایی که صفحه اکسل یکپارچه است و مانند نرم افزار ورد تفکیک شده نیست، حائز اهمیت است که نکات مهمی را در مورد جداسازی این صفحات، در زمان پرینت آموزش ببینیم. در این فصل به توضیحات این بخش خواهیم پرداخت.

3
فصل سوم سری‌های عددی و متنی
00:15:26

سری‌ها مجموعه‌ای از اعداد یا اطلاعات متنی‌اند که با یک قاعده‌ی خاص پشت سرهم تکرار می‌شوند. در این فصل تمام اصول و قواعد مربوط به ایجاد سری‌های عددی و متنی در اکسل را یاد خواهیم گرفت.

4
فصل چهارم فرمت سل
00:44:55

فرمت سل اعمالِ فرمت‌های عددی روی سلول‌هاست که در این فصل بطور کامل و از صفر تا صد آموزش خواهیم دید.

5
فصل پنجم گرافیک و نمودار در اکسل
00:31:52

قاعدتاً وقتی محصولی داخل یک ویترین شیک قرار بگیرد، جذابتر به نظر خواهد آمد؛ گزارشات شما هم اگر داخل یک ویترین خوب گرافیکی قرار بگیرند، جذاب‌تر و قابل فهم‌تر خواهد بود. در این فصل هر آنچه که برای ایجاد یک فضای گرافیکی در محیط اکسل نیاز داشته باشید را آموزش خواهد دید.

6
فصل ششم اصول آدرس دهی و مقدمات فرمول
00:50:38

آدرس دهی به معنای کنترل حرکت آدرس داخل سلول‌ها و پیشنیازِ فرمول نویسی است.
برای اینکه بتوانیم فرمول‌ها را به درستی در تمام جهات ببریم نیاز هست حتما آنها را با آدرس صحیح بنویسیم. در این فصل آموزش خواهیم دید که چطور فقط یکبار فرمولی را بنویسیم و بعد آن را دِرَگ کنیم.

7
فصل هفتم توابع ریاضی، آماری و متنی
01:49:25

بعد از یادگیری اصول فرمول نویسی صحیح، در این فصل انواع فرمول‌ها و توابع اکسل را فرا خواهید آموخت.
دسته‌ی توابع ریاضی، آماری، متنی، مالی و تاریخ و زمان در این بخش مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

8
فصل هشتم توابع if, ifandor, countifs
00:49:46

تابع if در توابع اکسل، در دسته‌ی توابع منطقی قرار دارد و به اندازه‌ای مهم هست که تنها یک فصل را به آن اختصاص داده‌ایم. خیلی از کارها نیاز دارند تا به ازای برقراری یک شرط انجام شوند. در این فصل یاد میگیریم که چطور خواسته‌ای که داریم را به زبان اکسل ترجمه و اجرا کنیم.

9
فصل نهم جعبه ابزار اکسل
02:05:37

اکسل مانند یک جعبه ابزار بزرگ هست که با در اختیار گذاشتن ابزارهای ریز و درشت به ما کمک می‌کند تا به اهدافمان خیلی ساده‌تر دست پیدا کنیم. در این بخش یاد میگیریم که چطور با این ابزارها مشکلاتمان را حل و فصل نماییم.

10
فصل دهم معرفی تابع vlookup و حل محدودیت‌های آن
02:09:41

تابع vlookup در دسته‌بندی توابع، جزو توابع جستجو و مرجع قرار دارد و به اندازه‌ای مهم و پرکاربرد هست که لازم می‌باشد حتما یک فصل جداگانه به آن اختصاص داد. در این فصل یاد میگیریم که تابع vlookup را بر اساس اصول آدرس دهی بنویسیم و رفع خطا کنیم؛ سپس محدودیتهای تابع را حل کرده و تا جایی که بتوان یک نرم افزار کامل را نوشت، پیش خواهیم رفت.

 

11
فصل یازدهم اصول صحیح بانک اطلاعاتی
01:14:02

برای استخراج یک گزارش خوب، نیاز داریم تا اول یک بانک اطلاعاتی با اصول صحیح را طراحی کنیم.
در این بخش، صفر تا صد طراحی یک بانک اطلاعاتی را آموزش خواهیم دید.

12
فصل دوازدهم ابزارهای پیشرفته‌تر شامل پیوت تیبل، ابزارهای فرم و ماکرو
01:05:03

در فصل پایانی ابتدا با Pivot table، جادوی اکسل آشنا می شویم، سپس سراغ ابزارهای فرم و ماکرو خواهیم رفت. این ابزارها پیشنیاز ورود به مباحث پیشرفته‌تر اکسل می‌باشند.

مدرسان دوره

عاطفه اسکندری
درباره مدرس

عاطفه اسکندری

کارشناس ارشد مهندسی صنایع؛ استاد دانشگاه گرگان. برگزار کننده دوره‌های آموزش اکسل در مجتمع فنی تهران، واحد صنعتی لبنیات صباح، مراکز فنی حرفه‌ای گرگان.
توسط بهترین متخصصان ایران آموزش ببینید

آموزش صفر تا صد اکسل

بعد از اتمام این دوره آموزشی، مورد ارزیابی قرار خواهید گرفت و توسط واحد ارتباط با صنعت ایران‌لرن، به بازار کار معرفی خواهید شد.

ثبت نام در دوره
قیمت اصلی
794,000 476,000 تومان
افزودن به سبد خرید تضمین بازگشت کالا
794,000 476,000 تومان
شرکت در دوره