رفع بلاک اینستاگرام
آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ

رفع بلاک اینستاگرام؛ از زنجیرهای اکشن‌بلاک رها شویم!

بدون دیدگاه

فهرست مطالب

اکشن‌بلاک و بلاک‌لایک اینستاگرام بزرگ‌ترین مشکل در راه پیداکردن فالوور و گرفتن لایک و کامنت‌های بیشتر است. می‌دانیم که احتمال دارد شما هم یکی از کسانی باشید که به‌دنبال رفع بلاک اینستاگرام می‌گردید و همین یک خطی هم که خواندید ممکن است باعث افزایش اضطرابتان شده باشد. اما آرام باشید چون اگر در حال خواندن این راهنما هستید، مطمئن باشید راه درست را پیدا کرده‌اید چون ما هر چیزی را که مربوط به رفع بلاک اینستاگرام است، با شما در میان گذاشته‌ایم. این نوشته نه‌تنها برای رفع بلاک اینستاگرام مناسب است بلکه به‌درد این می‌خورد که بدانید در آینده باید چه کار کنید که بلاک نشوید.

اکشن بلاک در اینستاگرام دقیقاً یعنی چی؟

Action block در اینستاگرام یعنی این‌که شما در این شبکه اجتماعی فعالیت بیش‌ازحدی دارید که احتمالاً از نظر اینستاگرام یک حالت عادی ندارد، یعنی فعالیت شما شبیه به فعالیت یک کاربر عادی نیست مثلاً تعداد زیادی از افراد را خیلی ناگهانی و باسرعت یک ربات فالو و یا اصلاً خیلی سریع افراد زیادی را آنفالو یا حتی تعداد زیادی از افراد را در یک زمان کوتاه لایک می‌کنید و یا مثلاً یک کامنت کپی‌شده را در بازه زمانی بسیار کوتاهی زیر انواع و اقسام پست می‌گذارید. در این حالت است که اکشن بلاک می‌شوید؛ اکشن بلاک از 24 ساعت شروع می‌شود و تا یک مدت‌زمان نامشخص ادامه پیدا می‌کند.

عواقب اکشن بلاک اینستاگرام

اگر به مقام شامخ اکشن‌بلاک نائل شوید، باید یک سری عواقب را تحمل کنید! اما دار مکافات این عواقب در بارهای اول می‌تواند به‌راحتی برطرف شود و خیلی قابل‌کنترل باشد. در نهایت ما دو نوع اکشن بلاک داریم:

  • یک. اکشن بلاک دارای زمان‌بندی (موقت) یا همان Timed Action Block
  • دو. اکشن بلاک دائمی یا همان Untimed Action Block

ما در ادامه هر دو حالت را برای شما توضیح داده‌ایم.

حالت اول، اکشن‌های اینستاگرام موقتاً مسدود شده است

این نوع اکشن‌بلاک موقت اینستاگرام رایج‌ترین نوع بلاک است و اولین مرحله است که با آن اینستا اکانتتان را برای 24 ساعت آینده در خودش حبس می‌کند و دست‌و‌پای فعالیتش را می‌بندد. اگر در این مرحله هستید، با اجرای راه‌حل رفع بلاک اینستاگرام زیر، تقریباً می‌توانید بلافاصله از شر اکشن بلاک خلاص شوید.

اگر در این حالت هستید کاری که باید بکنید، هیچ کاری نکردن است. بله! نه لایک کنید، نه کامنت بگذارید و نه فالو آنفالو کنید و نه هیچی! همین‌طور اگر با استفاده از ابزارهای اتوماسیون یا ربات به دستکاری پلتفرم اینستا ادامه می‌دهید، آن را متوقف کنید وگرنه وارد مرحله بعدی خواهید شد و این یعنی تنبیه بیشتر و دورترشدن از رفع بلاک اینستاگرام.

حالت دوم، اکشن‌های اینستاگرام به‌صورت دائمی بلاک شده است

مرحله اول فقط «بلاک موقت» یا همان temporarily block است که معمولاً ظرف 24 الی 72 ساعت سروته آن بهم می‌آید و اینستا دوباره با شما مهربان می‌شود. در ضمن اینستاگرام به شما می‌گوید که کی این رفع بلاک اینستاگرام شامل حال شما خواهد شد؛ اما یک امای بزرگ! اگر به کارهای بد و ضداینستای خود ادامه بدهید، هوش اینستاگرام با این‌که «مصنوعی» است اما بعید است گول شما را بخورد پس باید منتظر اکشن بلاک‌های 3 روزه، 7 روزه، 24 روزه و احتمالاً ممنوعیت دائمی اینستاگرام باشید.

بدترین قسمت این قصه این است که حتی اگر 7 روز مسدود شده باشید، تعامل صفحه شما خیلی کاهش پیدا می‌کند و این یعنی دودشدن آن همه زحمت برای پیجتان و یک انتظار طولانی‌مدت برای رفع بلاک اینستاگرام!

چرا اینستاگرام شما را اکشن بلاک کرده است؟

«چرا اکشن بلاک شدم؟»؛ این سوالی است که در سر شما می‌پیچد و در ساعات تلخ اول واقعه، هیچ راهی برای دررفتن از کوچه‌پس‌کوچه‌های ذهنتان پیدا نمی‌کند؛ ما در ادامه علت‌های مختلف اکشن بلاک اینستاگرام را برای شما بیان کرده‌ایم تا اصلاً دور و برشان نچرخید و در ادامه کارتان به رفع بلاک اینستاگرام نیازی نداشته باشید.

یک. وقتی اکانت اینستاگرام خیلی جدید باشد!

بله، شما در این حالت به‌اندازه‌کافی از سمت اینستاگرام اعتماد دریافت نکرده‌اید پس بی‌آنکه بدانید تعداد اقداماتی که می‌توانید انجام دهید محدود است و اگر همان اول کار انگشتتان را کنترل نکنید با اکشن بلاک اینستاگرام مواجه خواهید شد.

اینستاگرام اکانت شما را بر اساس تعداد فالوورها و زمان ساخته‌شدن اکانتتان رتبه‌بندی می‌کند. آن‌ها یک به‌روزرسانی جدید هم منتشر کرده‌اند، به این شکل که در بخش About This Account کاربران می‌توانند ببینند که اکانتتان کی ساخته شده است و چند بار یوزرنیم عوض کرده‌اید و یک سری اطلاعات دیگر!

دو. عدم اطلاع از محدودیت‌های فعالیت در اینستاگرام

بسیار ساده است؛ به‌عنوان یک تازه‌وارد باید قبول کنید که یک اکانت جدید، اکشن‌های کمی در دسترسش است. وقتی می‌خواهید افراد زیادی را به‌طور همزمان فالو کنید، بلاک می‌شوید یا حتی اگر می‌خواهید افراد زیادی را به‌طور همزمان لایک کنید، بلاک اینستاگرام را دریافت خواهید کرد.

بزرگ‌ترین مشکل افرادی که در تلاش برای رشددادن یک صفحه اینستا هستند، استفاده از فالو-آنفالو است. چیزی که آنها باید بدانند این است که اگر رشد در اینستاگرام به‌همین سادگی و راحتی بود، لازم نبود کسی محتوا تولید کند. خلاصه در مورد اکشن‌های مجاز در اینستاگرام اطلاعات دقیق کسب کنید تا لازم نباشد رفع بلاک اینستاگرام به کار هرروزه شما تبدیل شود!

سه. نقض قوانین جدید اینستاگرام

قوانین اینستاگرام همیشه به‌روز می‌شوند. برای مثال محدودیت اکشن از 900 مورد در روز، به 600، 300 و 200 کاهش پیدا کرد. بعضی‌ها ادعا می‌کنند الان 200 – 300 شده است. خلاصه بیشتر از این تعداد در روز اکشن داشته باشید، بلاکی اینستاگرام مثل بختک روی سر شما فرود خواهد آمد. اگر شما سعی کنید از برنامه‌های شخص ثالث اینستاگرام یا ابزارهای اتوماسیون و ربات استفاده کنید، متوجه خواهید شد که قوانین جدید اینستاگرام حسابی سخت‌گیرانه شده است.

با این حساب بدون استفاده از ربات و ابزارهای اتوماسیون، باید اقداماتتان در اینستا را به 200 تا 300 اقدام روزانه خلاصه کنید، اما خیلی‌ها توصیه می‌کنند 50 کار در روز عالی است. اگر به‌طور موقت مسدود شده‌اید یا به‌تازگی از بلاکی درآمده‌اید، محدودیت روزانه شما کمتر خواهد بود و این یعنی محدودیت شما ممکن است 25 اکشن در روز باشد.

چهار. استفاده بیش‌ازحد از دایرکت اینستاگرام

استفاده بیش از حد از DM اینستاگرامْ اکانت شما را بلاک می‌کند؛ این سریع‌ترین راهی است که می‌توانید بلاک شوید، پس اگر خیلی سریع DM ارسال می‌کنید، حتما این نکته را در نظر بگیرید. البته یک مسئله جالب این است که اگر دایرکت اینستاگرام مسدود شود، به‌هیچ‌وجه بر محدودیت روزانه شما تأثیر نمی‌گذارد. البته عاقلانه‌تر این است که اکشن روزانه را محدود نگه دارید.

پنج. زمان صرف‌شده در فعالیت اینستاگرام

آپدیت جدید اینستاگرام قابلیتی را منتشر کرده است که می‌توانید با آن زمان صرف‌شده خود را ردیابی کنید و ببینید چه مدت در برنامه مانده‌اید؛ بله، اینستاگرام می‌تواند میزان فعالیت شما را در برنامه پیگیری کند. این یعنی که هرچه بیشتر در برنامه بمانید، می‌توانید اقدامات بیشتری انجام دهید. اما معنایش این نیست که شما می‌توانید در IG هرزنامه و محتوای بی‌ارزش ارسال کنید، معنایش این است که می‌توانید در اینستا بچرخید و از محتوای به‌اشتراک گذاشته‌شده سازندگان محتوا بیشتر لذت ببرید.

شش. استفاده از برنامه‌های شخص ثالث و ربات

اگر قصد دارید از ربات‌ها یا برنامه‌های شخص ثالث اینستاگرام استفاده کنید، مهم است که این برنامه‌ها توسط اینستاگرام، تأییدْ شده باشند چون اینستاگرام فقط آن برنامه‌های شخص ثالثی را می‌پذیرد که طرف قرارداد این اپ هستند. اگر برنامه‌ای که استفاده می‌کنید مجاز نباشد بلافاصله Shadowban می‌شوید.

هفت. استفاده از VPN یا آدرس IP مختلف

گاهی اوقات شما حواستان نیست و از VPNهای مختلف یا آدرس‌های مختلف IP استفاده می‌کنید و اینجاست که وقتی هشدارهای اینستاگرام را جدی نگیرید، اکشن بلاک می‌شوید. البته در بعضی مواقع هم تغییر IP و یا VPN یک راه‌حل برای رفع اکشن بلاک اینستاگرام است اما فقط زمانی از آن استفاده کنید که واقعاً مسدود شده‌اید و اگر مجبور نیستید هرگز از آن استفاده نکنید.

هشت. ریپورت یا شکایات کاربران

اگر زیاد ریپورت شوید یا از شما شکایت شود، اکشن بلاک می‌شوید، پس سعی کنید هیچ‌وقت در معرض رپیورت و شکایت قرار نگیرید. اگر هم فکر کردید که ریپورتتان منصفانه نیست، باید قضیه را به اینستاگرام خبر بدهید.

چه کار کنیم که اینستاگرام بلاکمان نکند؟

بهترین جوابی که به این سوال می‌شود داد این است: از اینستاگرام به‌همان شکلی استفاده کنید که یک انسان معمولی استفاده می‌کند. این یعنی باید اکشن‌هایتان در اینستاگرام عادی باشد و نباید مثل یک ربات برخورد کنید و اصلا نباید ربات‌هایی داشته باشید که همه کارها را در کمتر از چند ثانیه انجام می‌دهند. در ادامه چند قانون اینستاگرام را با شما در میان گذاشته‌ایم.

قانون شماره 1: ناگهانی تغییر IP ندهید.

در حین استفاده از اینستاگرام، چه در گوشی و چه در سیستم خود، هرگز از VPN یا سرور پروکسی استفاده نکنید. در کل اگر IP سیستم شما مکررا به کشور دیگری تغییر کند، امکان Action Blocked برای شما وجود دارد!

قانون شماره 2: انسان باشید نه ربات!

سعی کنید مانند یک انسان رفتار کنید و یک عمل را بارها و بارها تکرار نکنید! در شرایط عادی، هیچ‌کس هر روز به یک صفحه اینستاگرام (مانند اکانت اینستاگرام لبرون جیمز) سر نمی‌زند تا فالوورهای خود را از آن‌جا صید کند! یا هیچ کس هر روز یک هشتگ را جستجو نمی‌کند تا پست‌های آن را لایک کند. اگر یک هشتگ برای شخصی مهم باشد، آن را فالو می‌کند تا هشتگ را در فید خود ببیند.

قانون شماره 3: قوانین مربوط به تعداد اقدامات را جدی بگیرید!

در یک مدت کوتاهْ تعداد زیادی پست منتشر نکنید. بیش از 350 پست در 1 ساعت را لایک نکنید. اگر اکانت شما کمتر از 6 ماه است که فعال است، بیش از 20 اکانت را در ساعت فالو نکنید، اما اگر صفحه شما به‌اندازه‌کافی قدیمی است، می‌توانید تا 60 اکانت را که حداکثر تعداد فالو در ساعت است، فالو کنید.

قانون شماره 4: خیلی مودبانه نظر بگذارید!

مراقب باشید! کامنت تنها عملیاتی است که در آن کاربران گزینه گزارش شما را دارند. به‌عبارت‌دیگر، افرادی که نظرات شما را می‌بینند می‌توانند شما را به‌عنوان یک اسپمر به اینستاگرام گزارش دهند! و اینستاگرام روی این گزارش‌ها بسیار حساس و جدی است! بنابراین، شما باید در مورد نظرات خود بسیار هوشمندانه عمل کنید.

  • در اوایل کار سعی کنید کمتر نظر بگذارید و در عوض اکانت‌های دیگر را دنبال کنید یا پست‌هایشان را لایک کنید. بهتر است در هر ساعت 30 نظر بگذارید و البته هر چه کمتر، بهتر.
  • سعی کنید چندین نوع پیام (حداقل 5 پیام مختلف) بنویسید و سعی کنید تا حد امکان آنها را از یکدیگر متفاوت کنید. اینستاگرام پیام‌های مشابه را اسپم می‌کند!
  • مطمئن شوید که پیام‌ها را مؤدبانه نوشته‌اید و جنبه‌های روانی پیام را در نظر بگیرید. باید بدانید که اگر مردم پیام‌های شما را دوست ندارند، آن را گزارش می‌کنند، بنابراین باید به محتوای پیام‌های خود با دقت فکر کنید.
  • اگر از ربات برای گذاشتن نظرات استفاده می‌کنید، باید هوشمندانه عمل کنید و به‌جای نظردادن روی پست‌های یک حساب کاربری، کامنت گذاشتن بر اساس هشتگ را دنبال کنید.

در مورد نکته آخر باید به این نکته توجه کنید که گذاشتن نظر در پست‌های صفحات متفاوت می‌تواند مشکل‌زا شود، چون ممکن است موضوع پست‌ها با محتوای نظرات شما متفاوت باشد و این تفاوت ممکن است منجر به گزارش نظرات شود. اما اگر روی یک هشتگ کامنت بگذارید (مثلاً هشتگ‌های «فروش کفش») نظرات شما همیشه مرتبط با موضوع پست‌ها خواهد بود.

راه‌های رفع بلاک اینستاگرام

اگر به هر دلیلی اقدامات شما در اینستاگرام مسدود شده است، ساده‌ترین راه برای رفع آن این سه مورد است:

  • رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را تغییر دهید و از آن خارج شوید.
  • با پاک‌کردن کش یا حذف و نصب مجدد اپلیکیشن اینستاگرام، تاریخچه فعالیت خود را حذف کنید.
  • گاهی اوقات، لازم است روتر خود را روشن و خاموش کنید (یا گوشی خود را روشن یا خاموش کنید و یا حتی حالت هواپیما را روشن و خاموش کنید) تا یک آدرس IP جدید دریافت کنید.

بعد از انجام این اقدامات، معمولاً اگر با رمز عبور جدید وارد اکانت اینستاگرام خود شوید، می‌بینید که مشکل بلوک اکشن برطرف شده است! در ادامه راه‌های بیشتر در مورد رفع بلاک اینستاگرام به شما پیشنهاد شده است.

یک. رفع بلاک اینستاگرام با حذف نصب اپ

حذف نصب برنامه اینستاگرام به این منظور است که آن‌ها بتوانند شما را به‌عنوان یک اکانت جدید در نظر بگیرند. حذف برنامه اینستاگرام به این معنی است که کوکی و داده‌های جمع‌آوری‌شده IG حذف خواهند شد. با این کار مخصوصا اگر یک اکشن شما بلاک شده باشد، با حذف نصب تقریباً بلافاصله رفع بلاک اینستاگرام اتفاق می‌افتد.

فقط یادتان باشد که وقتی از شر آن خلاص شدید، کاری نکنید و حداقل 24 ساعت منتظر بمانید تا کاری در اینستاگرام انجام دهید. اگر بلافاصله پس از رفع بلاک اینستاگرام، به اسپم ادامه دهید، اینستاگرام الگوی بلاک قبلی شما را انتخاب می‌کند و شما وارد یک بلاک طولانی‌تر می‌شوید.

دو. رفع بلاک اینستاگرام با Report a problem

با Report a Problem، به IG می‌گویید که یک انسان هستید و فقط سعی کرده‌اید فالوورها و لایک‌های بیشتری را در پلتفرم به دست آورید. یادتان باشد که از انجام این کار به دفعات خودداری کنید، مثلا فقط 5 بار از این گزارش‌دهی استفاده کنید. چرا؟ چون اگر همچنان دکمه Report a Problem را بزنید، باید ‌مدت طولانی‌تری بلاک را تحمل کنید.

سه. رفع بلاک اینستاگرام با تغییر داده تلفن

وای فای خود را به دیتای تلفن همراه تغییر دهید و مثلا اینترنت را روی 3G, 4G, 5G تغییر دهید و بعدْ از روش اول رفع بلاک اینستاگرام استفاده کنید.

چهار. رفع بلاک اینستاگرام با غیرفعال‌کردن برنامه‌های غیرمجاز شخص ثالث

اگر قبلاً حساب خود را به برنامه‌های شخص ثالث، ابزارهای اتوماسیون و ربات‌های اینستاگرام متصل کرده‌اید، وقت آن است که آن‌ها را از اکانت خود حذف کنید و روشی را برای اثبات اینکه شما یک انسان هستید، انتخاب کنید.

پنج. رفع بلاک اینستاگرام با اتصال اینستاگرام به فیس‌بوک

البته نه فقط به فیس‌بوک بلکه به Facebook, Twitter, Tumblr, Weibo, Ameba, VKontakte و OK.ru هم می‌توانید متصل شوید. اینستاگرام با این سایت‌های رسانه‌های اجتماعی شریک است و به‌همین‌دلیل است که آنها را در لیست برنامه‌هایش فهرست کرده‌ است. این کار ممکن است یک شانس برای رفع بلاک اینستاگرام شما باشد هرچند هنوز دقیقا ثابت نشده چقدر اثرگذار است.

شش. رفع بلاک اینستاگرام با حذف هشتگ

هشتگ‌ها بیشتر بخش‌های اینستاگرام را فعال می‌کنند، زیرا تأثیر زیادی در تعامل اکانت‌ها دارند و اگر اکانت جدیدی دارید یا قبلاً مسدود شده‌اید، حذف هر هشتگ از هشتگ‌های اخیر پست‌هایتان می‌تواند در مورد رفع بلاک اثرگذار باشد.

هفت. صبر؛ بهترین راه‌حل برای رفع بلاک اینستاگرام

در مورد رفع بلاک اینستاگرام هیچ چیزی مثل صبرکردن به درد شما نمی‌خورد. اصولا بسیاری از اکشن بلاک‌های اینستا از جنس Timed Action Block یا همان بلاک‌های موقتی هستند و دوای درد این بلاک‌ها، فقط گذر زمان است. اگر هم مطمئن شدید که برای همیشه بلاک شده‌اید و هیچ راهی برای رهایی از بلاک نیست، عملا بی‌خیال تلاش شوید، هرچند این حالت دوم خیلی محدود و کم اتفاق می‌‌افتد.

در این حالت در بعضی موارد مشاهده کرده‌ایم که بعد از انجام این اقدامات (روش‌های رفع اکشن بلاک‌ها) عملیات Unfollow و Unrequest در دسترس قرار می‌گیرد (به‌عبارت‌دیگر این اقدامات دیگر مسدود نمی‌شوند) و پس از لغو فالو یا لغوِ درخواستِ بعضی از آخرین حساب‌های فالوشده، بلوک‌اکشن، قبل از زمان مشخص‌شده از‌بین می‌رود.

ارسال دیدگاه
منتظردیدگاه شماهستیم

ارسال نظر