درآمد و بازار کار سئو در اروپا | نکات ورود به این بازار | ایران لرن
آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ

درآمد و بازار کار سئو در اروپا

بدون دیدگاه

در این مقاله سعی داریم به شما کمک کنیم تا نکاتی مفید راجع به بازار کار سئو در اروپا به دست آورید.

رفتار گوگل و موتورهای جستجو با سایت‌های سراسر دنیا به یک شکل است، اگر می‌خواهید به صفحه اول جستجو برسید باید از سئوی خوبی بهره‌مند باشید.

بازار کار سئو در اروپا یکی از جذاب‌ترین زمینه‌هایی است که هر سئوکاری می‌تواند با آن مواجه شود. درآمد به ارز بین‌المللی و فراوانی و تنوع پروژه، موقعیت‌های منحصربه‌فردی را در این بازار رقم می‌زنند.شاید فکر کنید غیرممکن است آن‌ها پروژه‌هایشان را به فارسی‌زبانانی در ایران واگذار کنند. تفکر شما با واقعیت متفاوت است.

پس از دوران پاندمیک کرونا و رکود کسب وکارهای حضوری، در سراسر دنیا فروش اینترنتی رشد چشم‌گیری را تجربه کرده است. این موضوع باعث شده بازارکار سئو در اروپا و حتی سراسر جهان رشد قابل توجهی را تجربه کند. پس می‌توانید به سادگی یکی از بازیگران این صنعت در اروپا باشید.

سئو چیست؟

سئو چیست؟

برای اینکه بدانیم درآمد سئو در اروپا چگونه است ابتدا باید با سئو آشنا شویم.

سئو (SEO) از اصطلاح Search Engine Optimization برگرفته شده که به معنای بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو می‌باشد. برای این که کسب و کارها به درآمد برسند باید ابتدا در میان سایت‌های پیشنهادی موتور جست و جو قرار گیرند.

برای دست‌یافتن به لینک‌هایی که گوگل یا دیگر موتورهای جستجو ممکن است به کاربران نشان دهند، باید سایت را برای موتورهای جست و جو بهینه کنیم. در واقع با استفاده از سئو، از تکنیک‌هایی استفاده می‌کنیم که سایت ما را برای موتورهای جستجو قابل درک و جذاب می‌کنند. همین موضوع باعث می‌شود موتورهای جستجو کاربران را به سایت ما راهنمایی کنند. افزایش ترافیک سایت باعث افزایش درآمد می‌شود.

اگر علاقه‌مند به حوزه سئو هستید، خواندن مقاله‌ سئو چیست؟ به شما پیشنهاد می‌شود.

بازارکار سئو در اروپا چگونه است؟

بازار کار سئو در هر کشور و منطقه متفاوت است. بنا بر این میزان حقوق پرداختی برای سئو سایت در مناطق مختلف متفاوت است. به طور کلی بازار کار سئو در اروپا رونق دارد.

اگر قصد نوشتن به زبان انگلیسی را داشته باشید، موقعیت‌های شغلی فروانی برای بازارکار سئو در اروپا خواهید یافت. مزیت درآمد سئو در اروپا پرداخت دلاری آن است؛ اما ممکن است نسبت به افراد دیگر فعال در این حوزه درآمد کم‌تری نصیب شما شود؛ چون تعداد سئوکاران انگلیسی زبان همواره رو به افزایش است.

اما اگر مقصد شما کشورهایی با زبان فرانسه، آلمانی یا اسپانیایی باشد، موقعیت‌های بهتری خواهید یافت. متخصصان سئو مسلط به این زبان‌ها زیاد نیستند. این کشورها نیز کشورهای پیشرفته‌ای هستند که درحال انتقال کسب وکارهایشان بر روی فضای اینترنت هستند. اما نگران نباشید، چراکه در همین کشورها نیز کسب وکارهای فراوانی وجود دارند که با زبان انگلیسی کار می‌کنند و می‌توانید با آنان همکاری داشته باشید.

در ادامه نرخ‌های درآمد سئو در اروپا را با یک‌دیگر بررسی می‌کنیم.

درآمد سئوکار در اروپا چقدر است؟

درآمد سئوکار در اروپا چقدر است؟

در ابتدا باید بدانیم کارشناس سئو به چه کسی گفته می‌شود. کارشناس سئو به کسی گفته می‌شود که تمامی اصول و مهارت‌های لازم برای بهینه‌سازی سایت و انتقال سایت به نتایج اول جست و جو گوگل را دارد.س

درآمد سئوکار در ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان یک عدد ثابت را به‌عنوان حقوق کارشناس سئو در ایران اعلام کرد ولی می‌توان در خارج از ایران برای آن نرخی کلی را در نظر بگیریم. این موضوع به ثبات درآمدی از این شغل اشاره دارد. اطمینان داشته باشید در جایگاه سئوکار در اروپا درآمد مناسبی خواهید داشت.

درآمد سئو در اروپا چقدر است؟ این سؤالی است که در ابتدا ما به شکل کلی به آن پاسخ خواهیم داد و در ادامه به طور جزئی‌تر و با استفاده از ارقام آن را توضیح می‌دهیم. به‌طورکلی می‌توان گفت که درآمد هر فرد به مهارت‌های او بستگی دارد. مهارت بیشتر برابر است با درآمد بالاتر.

برخی از مهارت‌هایی که به آن نیاز پیدا می‌کنید شامل موارد زیر می‌شود:

مهارت نوشتن، بهینه‌سازی ساختار سایت، بهینه‌سازی ساختار سایت بر اساس موتور جستجو، تجزیه و تحلیل رقبا، همکاری با دیگر تیم‌های طراحی سایت، تولید محتوا و سئو ، مهارت‌های فنی و برنامه‌نویسی، مهارت‌های اجتماعی، توانایی تجزیه و تحلیل، مدیریت پروژه، توانایی کار با ابزارهای سئو، بازاریابی محتوایی و تحقیق کلمات کلیدی.

میانگین حقوق متخصص سئو در ایالات متحده

میانگین حقوق متخصص سئو در ایالات متحده 55,398 دلار است که این رقم در ایالات مختلف متفاوت است.

میانگین حقوق مدیر سئو در امریکا

میانگین حقوق مدیر سئو در ایالات متحده

مدیریت سئو یکی از شغل‌های پردرآمد در این زمینه است. در این پوزیشن شغلی نقش مدیر سئو، تحقیق درباره سئو شرکت است که بر هدایت کمپین‌های تبلیغاتی یا جهت‌دهی تیم اثر می‌گذارد. این تحقیقات به رشد وب‌سایت کمک می‌کند.

شاید تصور کنید که کار این بخش از سئو یک شرکت با اهدافی که مدیر بازاریابی دنبال می‌کند و به دنبال بهبود آن است یکسان است؛ ولی باید بدانید که با اینکه در بخشی از فعالیت خود همپوشانی دارند ولی مدیر سئو از دانش فنی بیشتری برخوردار است و هدایت وب‌سایت را در دستور کار خود دارد.

میانگین حقوق مدیر سئو در ایالات متحده 74206 دلار است. این رقم در ایالات مختلف متفاوت است.

میانگین دستمزد استراتژیست سئو در ایالات متحده

همان‌طور که از عنوان این شغل مشخص است، استراتژیست سئو تا حد زیادی به طراحی، هماهنگی و اجرای استراتژی سئو به‌عنوان بخشی از تیم بازاریابی دیجیتال کمک می‌کند.

این جایگاه شغلی وظیفه تجزیه و تحلیل کمپین‌های تبلیغاتی و غیرتبلیغاتی شرکت و تحقیق در مورد تغییرات لازم برای سایت و تطبیق ساختار سایت با الگوریتم‌های موتورهای جستجو است.

میانگین حقوق استراتژیست سئو در ایالات متحده 91946 دلار  است که ممکن است در ایالات مختلف متفاوت باشد.

میانگین حقوق تحلیلگر سئو در ایالات متحده

وظیفه تحلیلگران سئو، افزایش میزان ترافیک سایت است. آن‌ها این کار را با تجزیه وتحلیل داده‌ها و عملکرد وب‌سایت در یک‌زمان معین انجام می‌دهند و کمک می‌کنند تا سایت با به‌ روز ماندن در جایگاه بهتری قرار بگیرد و مخاطبین بیشتری را جذب کند. تحلیل محتواهای بارگزاری شده روی سایت از دیگر وظایف تحلیلگران سئو است.

میانگین حقوق تحلیلگر سئو در ایالات متحده 52231 دلار است.

میانگین حقوق مدیر سئو در خارج از کشور

میانگین حقوق مدیر سئو در نقاط مختلف جهان

میانگین حقوق در آلمان 36172 یورو

میانگین حقوق در انگلستان: 33570 پوند

میانگین حقوق در فرانسه 50519 یورو

میانگین حقوق در استرالیا 86026 دلار استرالیا

میانگین حقوق در چین 192860 ین

میانگین حقوق در برزیل 98223 دلار R$

برای ورود به بازارکار سئو در اروپا باید چه مهارت‌هایی داشته باشیم؟

بدیهی است که مهارت‌های لازم برای علم سئو و کار در این زمینه بسیار گسترده است و شما در دنیای بی‌پایانی از دانش قرار دارید. ولی داشتن برخی مهارت‌ها ضروری‌ست. در ادامه برخی از مهارت‌هایی که برای ورود به بازارکار ضروری است را بیان می‌کنیم.

برای ورود به بازارکار سئو در اروپا باید چه مهارت‌هایی داشته باشیم

 آشنایی با سه بخش اصلی سئو

برای بهینه‌سازی و بهبود عملکرد وب‌سایت در برابر موتورهای جستجوگر سه بخش اصلی در سئو وجود دارد که دانستن آنها ضروری است و دانستن و تسلط بر این سه بخش، شما را تبدیل به یک متخصص سئو می‌کند. این سه بخش عبارت‌اند از:

بخش فنی سایت

بخش فنی سایت، بخش غیرمحتوایی است و ربط مستقیمی به تولید محتوا ندارد. این بخش از سئو وظایفی چون تجزیه و تحلیل کامل وب‌سایت را در بر می‌گیرد. هم‌چنین در بخش فنی موارد مختلفی مانند سرعت وب‌سایت، ایندکس شدن، مناسب بودن ساختار سایت، ریسپانسیو بودن ساختار سایز برای سایزهای مختلف موبایل و تبلت و لپ‌تاپ و همچنین مناسب بودن وب‌سایت برای کرال شدن از طرف موتورهای جستجو مانند گوگل، یاهو، بینگ و غیره مورد بررسی قرار می‌گیرد.

سئوی داخلی وب‌سایت

سئوی داخلی به طور مستقیم به محتوای وب‌سایت و بهینه‌سازی آن مربوط می‌شود. این بخش از فعالیت که اهمیت بسیار زیادی دارد به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا محتوا و سایت شما را بهتر تحلیل کنند و در بین محتواهای باکیفیت و رتبه‌های بالا قرار دهند. سئوی داخلی شامل بررسی مواردی همچون کلمات کلیدی، متا تگ‌ها و لینک‌های داخلی می‌شود.

سئوی خارجی وب‌سایت

یکی دیگر از مهارت‌های ضروری و مهم برای بهینه‌سازی سایت، سئو خارجی است. سئوی خارجی بیشتر در زمینه لینک‌سازی‌های خارج از وب‌سایت شما فعالیت می‌کند.

مهارت‌های دیگری که به شما کمک می‌کنند تا در محل کار خود عملکرد بهتری داشته باشید. این مهارت‌ها شامل تفکر انتقادی، توانایی کار با اکسل، مدیریت پروژه، کار با ابزارهای سئو، بازاریابی محتوایی و آشنایی مقدماتی با HTML است.

نمونه‌ای از آگهی شغلی کارشناس سئو در آلمان

نمونه‌ای از آگهی شغلی کارشناس سئو در آلمان

چطور در سئو استاد شویم؟

همان‌طور که متوجه شدید سئو یک علم و همچنین یک شغل است که درآمد آن از 3000 دلار تا بی‌نهایت است. اما برای رسیدین به این درآمد،یادگیری و تسلط بر مهارت‌های ذکر شده یک ضرورت محسوب می‌شود. علاوه بر آن مهارت‌های نرم و زبان انگلیسی قوی نیز می‌تواند شانس قبولی شما در مصاحبه را افزایش دهد.

اولین قدم برای یادگیری سئو، شرکت در دوره‌های معتبر است. سایت ایران لرن با بهره‌گیری از اساتید مجرب یک دوره سئو با سرفصل‌های کامل تدارک دیده است. اگر آماده یادگیری و شروع ماجراجویی در دنیای سئو هستید، به دوره سئو ایران لرن سری بزنید.

سئو؛ آری یا نه.

سئو علم نوپا و بی‌پایانی‌ست که کسب مهارت و درآمد در آن آسان است. اگر به دنبال یک ماجراجویی هیجان‌انگیز با چاشنی خلاقیت و آزمون و خطا هستید، حوزه کاری سئو منتظر حضور شماست ؛)

ارسال دیدگاه
منتظردیدگاه شماهستیم

ارسال نظر