استفاده از چت جی پی تی در ایران | ثبت‌نام در چت ChatGPT | ایران لرن
آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ

آموزش ثبت نام و استفاده از چت جی پی تی در ایران

بدون دیدگاه

فهرست مطالب

بیراه نیست که در این روزها، چت جی پی تی (ChatGPT) را به عنوان جذابترین پدیدهٔ دنیای فناوری به شمار ببریم. یک چت‌بات فراهوشمند و یک دستاورد انقلابی در قلمروی هوش مصنوعی (Artifical Intelligence) که با صبر و حوصله پای صحبتتان می‌نشیند و سعی می‌کند هیچ سوالی را بی‌پاسخ نگذارد.

خوشبختانه سازگاری چت جی پی تی با زبان فارسی، تا حد زیادی پیشرفت کرده و این ابزار را به یک مرجع آموزنده و در عین حال سرگرم‌کننده تبدیل کرده است. در این مطلب به راه‌های دور زدن محدودیت‌ها و روشهای ثبت‌ نام در چت جی پی تی و نحوه استفاده از چت جی پی تی می‌پردازیم. ابزاری که بعد از یک مدت کوتاه، قلق استفاده از آنرا پیدا می‌کنیم و قانع می‌شویم که علت این همه سر و صدا برای چت جی پی تی چیست.

ثبت نام چت جی پی تی از داخل ایران

دسترسی و استفاده از چت جی پی تی، به ساخت اکانت در وبسایت کمپانی سازنده یعنی OpenAI نیاز دارد. OpenAI یک شرکت آمریکاییست و از بدِ روزگار، نمی‌تواند به کاربران ایرانی سرویس بدهد. اما خیالتان راحت! چون برای عبور از موانع، همیشه یک راهی هست.

مشکل اینجاست که در روند ثبت‌نام چت جی پی تی، علاوه بر ایمیل، شمارهٔ تلفن هم لازم است (برای ارسال کد تأیید هویت) و امکان استفاده از شمارهٔ ایران وجود ندارد. وگرنه کل پروسهٔ ثبت‌نام، هیچ فرقی با ساختن یک اکانت ساده در سایر سایت‌ها ندارد.

برای حل این مشکل، به یک شمارهٔ مجازی نیاز داریم که روش دریافت آنرا توضیح می‌دهیم و مراحل ثبت‌نام را قدم به قدم پیش می‌بریم. در ادامهٔ مطلب هم، به یکسری روش‌های متفاوت برای دسترسی و استفاده از چت جی پی تی می‌پردازیم که خوشبختانه نیازی به ثبت شمارهٔ تلفن نخواهند داشت.

سایت OpenAI برای کاربران ایرانی فیلتر است. بنابراین لازم است یک نرم‌افزار تغییر IP داشته باشید و در تمام مراحل ثبت‌نام و همچنین در حین استفاده از چت جی پی تی، آنرا روشن نگه دارید.

قدم اول) جستجوی سایت چت جی پی تی

کلمهٔ ChatGPT يا OpenAI – حروف بزرگ و کوچک مهم نیست – را گوگل کنید و به لینک اول که سایت openai.com است وارد شوید.

سایت چت جی پی تی

زیر پاراگرافِ توضیحات در تصویر بالا، دو گزینه می‌بینید. روی Try ChatGPT بزنید تا به مرحلهٔ ثبت‌نام وارد شوید. باز هم یادآوری کنیم که با یکی از نرم‌افزارهای موجود، IP دستگاهتان را تغییر بدهید، وگرنه با پیغام Access Denied مواجه می‌شوید.

قدم دوم) ساخت اکانت رایگان OpenAI

در این مرحله اگر قبلاً ثبت‌نام کرده باشیم، با وارد کردن ایمیل و رمز عبور وارد اکانت می‌شویم. در غیر اینصورت باید در پایین کادر، گزینهٔ Sign up را انتخاب کنیم.

ساخت اکانت چت جی پی تی مرحله اول

بعد از زدن Sign up وارد این صفحه می‌شویم:

ساخت اکانت چت جی پی تی مرحله دوم

ملاحظه می‌کنید که امکان ورود با دو اکانت گوگل و مایکروسافت هم وجود دارد. حالا ایمیل و سپس یک رمز عبور – که باید حداقل ۸ کاراکتر باشد – وارد کنید تا به صفحهٔ درج مشخصات و ثبت اسم و تاریخ تولد هدایت برویم.

ساخت اکانت چت جی پی تی مرحله سوم

قدم سوم) خرید شمارهٔ مجازی

حالا به قسمت سخت ماجرا رسیدیم که همان وارد کردن شمارهٔ تلفن است! در این مرحله باید از طریق یکی از سایت‌های ایرانی یا خارجی، یک شمارهٔ مجازی بخریم. چون در سایت OpenAI – مثل بسیاری از سرویس‌های بین‌المللی – پیش‌شمارهٔ ایران در بین کشورها وجود ندارد.

ساخت اکانت چت جی پی تی مرحله چهارم

خوشبختانه شمارهٔ مجازی در این سایت با قیمت زیر ۱۰۰ هزار تومن و ارزانتر هم پیدا می‌شود. در سایت مورد نظر،‌ شمارهٔ کشورهای زیادی قابل مشاهده است که فرق چندانی با هم ندارند. این شماره‌ عملاً یکبارمصرف است و فقط برای دریافت کد تأیید هویت به‌کارتان می‌آید.

ساخت اکانت چت جی پی تی با شماره مجازی

بعد از دریافت شمارهٔ مجازی از سایت، به فرایند ثبت نام چت جی پی تی برمی‌گردیم و شمارهٔ خارجی و مجازی خریداری شده را در پنل مربوطه وارد کرده و دکمهٔ Send Code را می‌زنیم. در این مرحله، کد تأیید برای آن شماره ارسال می‌شود که در پنل همان سایت قابل رویت است.

ساخت اکانت چت جی پی تی با خرید شماره مجازی

اگر دقایقی صبر کردید و کدی دریافت نشد، می‌توانید در همان پنل شمارهٔ دریافتی را لغو کنید. با این کار مبلغ خرید به حسابتان بر‌می‌گردد و می‌توانید یک شمارهٔ دیگر را امتحان کنید. البته استفاده از یک نرم‌افزار تغییر IP دیگر هم می‌تواند مشکل نیامدن کد را برطرف کند.

فقط توجه کنید که شمارهٔ دریافتی یک زمان انقضای حدودا ۱۵ دقیقه‌ای دارد!‌ اگر در این مدت کدی نگرفتید، شماره خود به خود لغو می‌شود و مبلغ به حساب شما در سایت برمی‌گردد تا یک خرید دیگر انجام بدهید.

قدم چهارم) تکمیل ثبت نام چت جی پی تی

بعد از دریافت کد تأیید شماره تلفن و وارد کردن آن در سایت OpenAI اکانت شما ساخته می‌شود و مراحل ثبت‌نام چت جی پی تی به پایان می‌رسد. صفحات زیر را که یک سری قوانین و توضیحات هستند با زدن دکمهٔ Next و در انتها Done رد کنید و به پنل اصلی چت جی پی تی برسید.

تکمیل ثبت نام چت جی پی تی

مراحل ثبت‌نام به پایان رسید و حالا این شما و این هم یکی از پیشرفته‌ترین ربات‌های سخنگوی دنیا!

اکانت چت جی پی تی

نحوه استفاده از چت جی پی تی

استفاده از چت جی پی تی، پیچیدگی خاصی ندارد و به‌سادگی چت کردن به زبان فارسی با اپلیکیشن‌های پیامرسان‌ است. فقط باید به خاطر داشته باشیم که طرف صحبتمان آدمیزاد نیست. یک هوش مصنوعیِ در حال رشد است که هنوز با بلوغ کاملش فاصله دارد و وجود یکسری اشتباهات و کمبودها در عملکردش طبیعی است. برای استفادهٔ بهینه از این ابزار جالب، می‌توانیم یک سری نکات و ترفندها را مد نظر داشته باشیم.

بازدهی متفاوت در زبان‌های مختلف!

چت جی پی تی در بعضی‌ زبان‌ها مثل انگلیسی،‌ فرانسوی، اسپانیایی،‌ آلمانی – و در رأس آنها انگلیسی – عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد. چون بیشترین تمرین را در این زبان‌ها داشته و بیشترین میزان اطلاعات را در این زبان‌ها پردازش کرده است. بنابراین اگر در هنگام چت به زبان فارسی، با یکسری اشکالات دستوری و معنایی مواجه شدید، تعجب نکنید. ببینیم خود ChatGPT در این باره چه نظری دارد.

نحوه استفاده از چت جی پی تی

این مثال نشان می‌دهد که چت جی‌پی‌تی، برخی اوقات سوال شما را درست درک نمی‌کند.

نحوه استفاده از چت جی پی تی

تا جای ممکن به زبان ساده و شفاف حرف بزنید!

چت جی پی تی در حال حاضر، یکی از قدرتمندترین پردازشگرهای زبان طبیعی – یا همان زبان انسانی – در دنیاست. اما هنوز به تمام پیچیدگی‌های گفتگو به روش آدمیزاد تسلط ندارد. بنابراین اگر از جملات و عبارات زیادی عامیانه و پیچیده استفاده کنید، احتمالش هست که سردرگم شود و پاسخ‌های نامربوط بدهد!‌ مثال زیر نمونهٔ بارزی از محدودیت ChatGPT در درک بعضی از ساختارهای زبانی است.

نحوه استفاده از چت جی پی تی

به همین ترتیب، چت جی پی تی از جملات استعاری یا طعنه‌آمیز و یا جملات دوپهلو سر در نمی‌آورد. مگر اینکه متخصصین هوش مصنوعی، الگوریتم تشخیص این موارد را – در زبان مورد بحث – برایش تعریف کرده باشند.

درخواست تحلیل نکنید و سوالات مبهم نپرسید!

اصلی‌ترین تخصص چت جی پی تی، گردآوری اطلاعات در مورد مسائل مختلف است. این ربات هوشمند می‌تواند حجم عظیمی از متون را بخواند، ترجمه یا خلاصه‌نویسی کند و نتیجه را به کاربر انتقال دهد. همچنین به سوالاتی که با اطلاعات مشخص و قابل اندازه‌گیری سر و کار دارند پاسخ بدهد. اما نظر دادن و مقایسهٔ تحلیلی در مورد مسائل، جزو توانایی‌های این ربات محسوب نمی‌شود. اجازه بدهید این مورد را با یک سوال خیلی کلی امتحان کنیم:

نحوه استفاده از چت جی پی تی

صرفاً یکسری اطلاعات کلی را جمع آوری می‌کند و پاسخ دقیقی نمی‌دهد که کاملاً طبیعی است. چون ما خودمان هم نمی‌دانیم مقایسهٔ بین پورشه و مرسدس به کجا ختم می‌شود! حالا اگر سوژهٔ مقایسه، یک متغیر قابل اندازه‌گیری مثل میزان فروش دو کمپانی باشد مسئله فرق می‌کند.

نحوه استفاده از چت جی پی تی

فاقد تعصب، سلیقه و احساسات!

چت جی پی تی با اطلاعات ملموس و درخواست‌های واضح بهتر کار می‌کند. یک پردازشگر زبانی است که با حجم عظیمی از داده‌ها و الگوریتم‌ها تعلیم داده شده و قرار نیست هیچگونه تعصب یا سلیقه یا احساسات خاصی داشته باشد. مثلاً اگر راجع به رنگ مورد علاقه‌اش سوال کنیم با چنین جوابی مواجه می‌شویم:

نحوه استفاده از چت جی پی تی

یا در خصوص احساس غم و شادی:

نحوه استفاده از چت جی پی تی

از سال ۲۰۲۱ به بعد در رادار نیست!

یکی از نکات مهم هنگام استفاده از چت جی پی تی، تاریخ بروزرسانی این چت‌بات است. در فرایند آموزش چت جی پی تی، از تمام اطلاعات اینترنت استفاده شده‌. منتها فقط تا تاریخ سپتامبر ۲۰۲۱. یعنی اگر سوال یا درخواست ما، مرتبط به اتفاقات بعد از این تاریخ باشد، احیاناً با چنین جوابی مواجه خواهیم شد:

آموزش چت جی پی تی

چت جی پی تی جای دکتر شما را نمی‌گیرد!

در مورد اطلاعات پزشکی و مسائل مرتبط با سلامت،‌ هیچگاه به‌طور کامل به پاسخ‌ها و توصیه‌های چت جی پی تی اتکا نکنید! چت جی‌ پی تی صرفاً یکسری اطلاعات را به صورت چکیده و خلاصه شده در اختیارتان قرار می‌دهد. یعنی باید متوجه باشیم که هیچ اعتباری به دقیق بودن و درست بودن این اطلاعات نیست. پس در موراد حساس، باید با صبر و حوصله تحقیق کنیم و حتماً از افراد متخصص مشاوره بگیریم.

ترفندهای جالب ChatGPT

اگر پاسخ جالب نبود، بی‌خیال نشوید!

یکی از ترفندهای جالب ChatGPT قابلیت بازتولید پاسخ با استفاده از دکمهٔ Regenerate response است. غیر این دکمه، می‌توانیم درخواست بازنویسی متن را تایپ کنیم. مثلاً بنویسید که: «از این جواب راضی نبودم، دوباره بنویس» یا خیلی مختصرتر بنویسید: «جواب را دوباره بنویس» یا به هر ادبیاتی که خودتان دوست دارید. عکس زیر دکمهٔ بازتولید جواب را نشان می‌دهد که در پایین کادر گفتگو قرار دارد.

ترفندهای جالب ChatGPT

در تصویر بالا و در سمت راستِ پاسخ، سه آیکن ریز می‌بینید.

 • آیکن دست چپ برای کپی کردن متن است.
 • آیکن میانی برای دادن بازخورد مثبت.
 • آیکن سمت راست برای دادن بازخورد منفی و رفتن به صفحهٔ پاسخ‌ جایگزین.

از کلیدواژه‌ها غافل نشوید!

گفتیم که هرچه سوالات و درخواست‌ها شفاف‌تر باشد، کار چت جی پی تی ساده‌تر است و زودتر به پاسخ دلخواه می‌رسیم. یکی از ترفندهای اینکار، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با آن موضوع است. مثلاً اگر سوال شما در مورد «بهینه‌سازی وبسایت» باشد، بهتر است که حتماً از این دو واژه استفاده کنید تا جستجوی ChatGPT دقیق‌تر شده و از حوزهٔ مورد نظر خارج نشود.

بدون ویرایش هرگز!

اگر هدف استفاده از چت جی پی تی، تولید محتوا یا نوشتن کپشن اینستاگرام یا ایمیل و کارهای اینچنینی باشد، لازم است که آستین بالا بزنیم و خودمان متن دریافتی را ویرایش کنیم. چون همانطور که در مثال‌های بالا ملاحظه کردید،‌ دقت چت جی پی تی در تولید متن فارسی، هنوز هم جای کار دارد و اشتباهات دستوری و جملات اضافی و بی‌معنی، موارد عجیبی نیستند.

درخواست نقش‌آفرینی و شبیه‌سازی (Role Prompting)!

یکی از ترفندهای جالب برای استفاده از چت جی پی تی، درخواست نقش‌آفرینی و شبیه‌سازی یا به اصطلاح Role Prompting است. به این معنا که از ربات می‌خواهید، خودش را در نقش یک فرد خاص قرار بدهد و متن دلخواه را از دیدگاه یا منظر آن شخص تولید کند.

مثلاً فرض کنید در جستجوی شغل هستید و برای مصاحبهٔ کاری نیاز به تمرین دارید. می‌توانید از چت جی پی تی بخواهید در نقش مسئول استخدام یا مصاحبه‌کننده با شما صحبت کرده و جلسهٔ مصاحبه را شبیه‌سازی کند. چیزی شبیه به این:

قابلیت Role Prompting در چت جی پی تی

حالا ببینیم چت جی پی تی در نقش یک مربی ورزشی چه می‌کند:

قابلیت Role Prompting در چت جی پی تی

به شخصه احساس می‌کنم انرژی گرفتم و حاضرم یک سِت دیگر هم تمرین کنم!‌

حالا ببینیم به عنوان یک کارفرما یا سوپروایزر شاکی چه می‌کند:

قابلیت Role Prompting در چت جی پی تی

اگر شما هم چنین کارفرمای منطقی و مهربانی پیدا کردید،‌ حسابی قدرش را بدانید!‌

حالا خارج از شوخی، به نظرتان چت جی پی تی حیرت‌انگیز نیست؟!

درخواست تغییر لحن و سبک پاسخ

یکی دیگر از قابلیت‌های جالب چت جی پی تی، توانایی در تغییر لحن پاسخ‌ها و سبک نوشتار متن‌هاست. مثلاً موارد زیر را ببینید:

تغییر لحن و سبک پاسخ چت جی پی تی

بخش‌هایی از جمله‌ بی‌معنی است اما باز هم دست‌مریزاد! مشخص است که به زبان فارسی تلاشش را کرده است!

حالا اجازه بدید دکمهٔ Regenerate response را بزنیم و ببینیم در پیشنهاد دوم، می‌تواند دل کسی را بدست آورد یا نه.

تغییر لحن و سبک پاسخ چت جی پی تی

انصافاً برای یک ربات بدک نیست! خیلی از آدم‌ها در همین حد هم نمی‌توانند رمانتیک باشند!‌ حالا به گزینه‌های زیر متن که مخصوص بازخورد هستند توجه کنید. هرچه تعداد بیشتری از کاربران از آنها استفاده کنند و بازخورد بدهند، دقت و مهارت چت‌ جی پی تی در زبان مورد نظر بیشتر می‌شود.

حالا کمی ماجرا را محزون کنیم:

تغییر لحن و سبک پاسخ چت جی پی تی

محض امتحان، چندبار از دکمهٔ Regenerate response استفاده کردم. در مرتبهٔ ششم نتیجهٔ کار این شد:

تغییر لحن و سبک پاسخ چت جی پی تی

ملاحظه می‌کنیم که در تکرار ششم، بخش اول جمله را خیلی خوب و استاندارد درآورد. اما در بخش دوم، از فرط اندوه جدایی، تمرکزش را از دست داد!

امیدوارم تا اینجای کار و با کمک این مثال‌های ساده، تا حدودی با قابلیت‌ها و ترفندهای استفاده از چت جی پی تی آشنا شده باشید. اما آیا چت جی پی تی، تنها بازیگر آینده‌دارِ حوزهٔ هوش مصنوعی است؟

جدی‌ترین رقیب چت جی پی تی میدان را خالی کرد!

یکی از جدی‌ترین رقبای چت‌ جی پی تی، رباتی به اسم Bard است که توسط گوگل معرفی شده و قادر است اطلاعات لازم را به صورت آنی و لحظه‌ای از اینترنت بگیرد و به کاربر تحویل بدهد. یعنی همان کار سرچ گوگل را به شکلی ساده‌تر انجام بدهد و در عین حال، یک چت‌بات قدرتمند – شبیه به چت‌ جی پی تی – در اختیار کاربران بگذارد.

مشکل اینجاست که محصول گوگل یعنی Google Bard هنوز آماده نیست و حالاحالاها جای کار دارد! این ابزار که قرار بود پاسخ کوبندهٔ گوگل به محبوبیت و سر و صدای بیش از حد چت جی پی تی باشد، در معرفی اولیه، دسته‌گل‌ به آب داد و با مشکلات و نقایص قابل توجه، رشته‌های گوگل را پنبه کرد. در این حد که ارزش سهام کمپانی مالکِ گوگل یعنی آلفابت (Alphabet Inc) به میزان ۱۰۰ میلیارد دلار کاهش یافت!

این اتفاق برای گوگل گران تمام شد و تاکتیک معرفی Bard‌ را به کلی تغییر داد. در حال حاضر استفاده هوش مصنوعی گوگل،‌ فقط به صورت محدود و برای کسانی امکان‌پذیر است که بعد از ثبت‌نام، مدت‌ها در لیست انتظار می‌مانند تا ایمیل گوگل را همراه با لینک دسترسی به Bard دریافت کنند!‌

استفاده از چت جی پی تی بدون شماره مجازی و از داخل ایران

استفاده از چت جی پی تی بدون شماره تلفن!

خوشبختانه روش دریافت شمارهٔ مجازی و ثبت نام در وبسایت OpenAI، تنها روش دسترسی به چت جی پی تی نیست. راه‌های دیگری هم هستند که هرکدام مزایا و محدودیت‌های خاص خودشان را دارند و در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

استفاده از چت جی پی تی با Bing و Edge

یکی دیگر از راه‌های دسترسی به چت جی پی تی، استفاده از موتور جستجوی مایکروسافت یعنی Bing‌ و یا استفاده از مرورگر این کمپانی یعنی Edge است. هرچند که مایکروسافت، بازار موتورهای جستجو و مرورگرها را به رقیب قدرتمندش یعنی گوگل باخته و تعداد کاربرانش با کاربران گوگل کروم و موتوری جستجوی گوگل قابل قیاس نیست، اما هنوز هم چیزهایی در آستین دارد که رقیبش از آنها بی‌بهره است.

کافیست آخرین نسخهٔ مرورگر Edge را روی کامپیوتر یا موبایل خود داشته باشیم تا از تمام مزایا و قابلیت‌های تکنولوژی ChatGPT برخوردار شویم. با این تفاوت که از محدودیت بروزرسانی چت جی پی تی خبری نیست! چون ChatGPT تعبیه‌شده در مرورگر Edge،‌ از موتور Bing استفاده می‌کند و برخلاف OpenAI، اطلاعات را به‌صورت آنی و Real-Time از اینترنت در می‌آورد.

فراموش نکنیم که مایکروسافت یکی از سرمایه‌گزاران و حامیان اصلی ChatGPT و کمپانی OpenAI بوده است. پس اگر قصد استفاده از چت جی پی تی دارید – بدون نیاز به شماره مجازی و ساخت اکانت در سایت OpenAI – کافیست که چندصباحی به محصولات مایکروسافت، روی خوش نشان بدهیم!

دسترسی به چت جی پی تی با اکانت مشترک

هر شماره تلفن می‌تواند برای دو اکانت چت جی پی تی جوابگو باشد. بنابراین اگر دوست و آشنایی دارید که شمارهٔ بین‌المللی دارد، می‌تواند علاوه بر اکانت خودش، اکانت ChatGPT شما را هم تأیید کند. پس می‌شود یک شمارهٔ تلفن و دو اکانت. روش دیگر، استفاده از یک اکانت توسط دو نفر است. کافیست فردی که قبلا در OpenAI اکانت ساخته، نام کاربری و رمزعبورش را در اختیار شما قرار بدهد. این راهکار فقط برای دوستان خیلی صمیمی و قابل اعتماد جوابگو است وگرنه چندان توصیه نمی‌شود!

سایر جایگزین‌های چت جی پی تی

ربات‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، جایگزین‌های مناسبی برای چت جی پی تی هستند. اما استفاده از آنها لزوماً رایگان و بدون محدودیت نیست.

ربات‌های مناسب برای کارهای نوشتاری یا به عبارتی Text Generatorها:

 • AI-Writer
 • ChatSonic
 • DeepL Write
 • Open Assistant
 • Perplexity AI
 • Rytr
 • YouChat

جایگزین‌های چت جی‌پی‌تی برای کدنویسی:

 • CodeStarter
 • Amazon CodeWhisperer
 • CodeWP
 • OpenAI Codex
 • GitHub Copilot
 • Tabnine

ترفندهای ساخت اکانت چت جی پی تی

سوالات متدوال در مورد چت جی پی تی

آیا برای استفاده از چت جی پی تی نیازی به اکانت هست؟

بله. ساخت اکانت در وبسایت OpenAI – که سازندهٔ این ابزار محسوب می‌شود – برای استفاده از چت جی پی تی ضروری است. اطلاعات لازم برای ساخت اکانت، شامل یک آدرس ایمیل، یک شمارهٔ تلفن و یک پس‌ورد هشت کاراکتری می‌شود. همانطور که در مقاله توضیح دادیم، امکان استفاده با شمارهٔ ایرانی وجود ندارد و باید از ترفندهایی که آموزش دادیم استفاده شود.

آیا چت جی پی تی اپلیکیشن موبایل هم دارد؟

خیر. در حال حاضر هیچ اپلیکیشنی برای موبایل توسط شرکت OpenAI معرفی نشده و برای استفاده از چت جی پی تی در سیستم‌ عامل‌های مختلف، باید از طریق مرورگرهای وب (مثل گوگل‌ کروم، اِج یا فایرفاکس) اقدام کرد.

چرا چت جی پی تی روی گوگل پلی یا اپ استور نیست؟

چت جی پی تی نرم‌افزار یا اپلیکیشنی برای دانلود ندارد و یک ابزار تحت وب است. یعنی فقط با استفاده از مرورگرهای وب و از طریق ساخت اکانت در وبسایت OpenAI قابل دسترس خواهد بود.

آیا استفاده از چت جی پی تی رایگان است؟

بله. چت جی پی تی به صورت رایگان قابل استفاده است و هیچ پیش‌نیازی غیر از ساخت اکانت در سایت OpenAI ندارد. اخیراً نسخهٔ پولی چت جی پی تی به اسم ChatGPT Plus هم معرفی شده که ویژگی‌های بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌دهد و استفاده از آن ماهانه ۲۰ دلار هزینه دارد.

آیا بدون شماره تلفن می‌شود امکان ثبت نام چت جی پی تی وجود دارد؟

خیر. برای دریافت کد تأیید و تکمیل فرایند ثبت نام چت جی پی تی، داشتن شمارهٔ تلفن ضروری است. علت این قضیه، تلاش OpenAI برای کنترل اکانت‌های قلابی و افزایش امنیت چت جی‌ پی تی بوده است.

استفاده از چت جی پی تی خطری برای اطلاعات شخصی کاربران ندارد؟

خیر. چت جی پی تی از یک سیستم رمزنگاری (Encryption) قوی استفاده می‌کند و سرورهای آن به شدت تحت محافظت قرار دارند. با این حال، اگر درصدی هم احتمال هک شدن وجود داشته باشد، بهتر است که از دادن جزئیات و اطلاعات حساس شخصی خودداری شود.

جمع‌بندی

در این مقاله نحوه ثبت نام و استفاده از چت جی پی تی را شرح دادیم و به تعدادی از محدودیت‌های این ابزار قدرتمند اشاره کردیم. برای اطلاع از قابلیت‌های بیشتر و کاربردهای چت جی پی تی، مطلب کاربردهای چت بی تی در کسب و کار و زندگی روزمره را مطالعه بفرمایید.

ارسال دیدگاه
منتظردیدگاه شماهستیم

ارسال نظر