آموزش کشیدن جدول در فتوشاپ | ایران لرن
آموزش رایگان طراحی گرافیک و مدیا

آموزش کشیدن جدول در فتوشاپ

بدون دیدگاه


در فتوشاپ قابلیت‌های گسترده‌ای از گزینه‌ها برای تامین نیازهای ما در دسترس است. یک از آن‌ها جدول است. ممکن است در حین کار نیاز به کشیدن یک جدول داشته باشید و از خودتان سوال کنید منوی کشیدن جدول در فتوشاپ کجاست؟

بر خلاف نرم‌افزارهایی مانند ورد یا اکسل، در فتوشاپ هیچ گزینه مستقیمی برای ساخت جدول در دسترس نیست. اما با این حال می‌توان با استفاده از گزینه‌های دیگر این کار را انجام دهیم. ایجاد جدول در فتوشاپ، راهکار آسانی دارد اما با این حال برای طراحی جدول‌های پیچیده مناسب نیست. اگر قصد دارید جدول‌های بزرگ و پیچیده طراحی کنید، بهتر است از نرم افزارهای ورد یا اکسل استفاده کنید.

اگر شما هم قصد دارید یک جدول در فتوشاپ ایجاد کنید، پس از خواندن این مقاله می‌توانید بدون نیاز به برون سپاری ویرایش، این کار را خودتان انجام دهید. در ادامه ترفند کشیدن جدول در فتوشاپ را به صورت گام به گام توضیح می‌دهیم.

کشیدن جدول در فتوشاپ، مرحله اول

مرحله اول: ایجاد صفحه سفید

ابتدا فتوشاپ را باز کنید و سپس از مسیر File> New یک صفحه خالی ایجاد کنید. هم‌چنین برای ایجاد یک سند جدید می‌توانید از میان‌بر صفحه کلید Ctrl+ N استفاده کنید. پس از ایجاد سند جدید، ابعاد آن و رنگ پس‌زمینه را انتخاب کنید. در این آموزش کار را با صفحه سفید شروع می‌کنیم. حالا باید روی این سند کار کرده و جدول را ایجاد کنیم. برای ایجاد یک جدول در فتوشاپ، باید به معنای واقعی آن را بکشید.

کشیدن جدول در فتوشاپ، مرحله دوم

مرحله دوم: فعال کردن Grid

فتوشاپ برای آسان‌تر دیدن کارهایی که انجام می‌دهید، خطوط شبکه‌ای دارد که برای کشیدن جدول در فتوشاپ نیز بسیار مفید اند. برای فعال کردن خطوط شبکه‌ای، از منو نوار ابزار بالا صفحه روی View کلیک کنید و از لیست باز شده، گزینه Show را انتخاب کنید. پس از آن گزینه Grid برای شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید روی آن کلیک کنید. پس از این کار، گزینه Grid در پس‌زمینه فعال می‌شود. پس از فعال کردن   Gridمطمئن شوید که گزینه Snap فعال باشد. در کادری که باز می‌شود، تعداد ستون‌ها و ردیف‌های پیش‌فرض را انتخاب کنید.

Gutter box برای تعیین فضای بین خانه‌های جدول است. در یک جدول معمولی این عدد 0 پیکسل است.

در مرحله بعد تکنیک ایجاد جدول در فتوشاپ را بررسی می‌کنیم.

کشیدن جدول در فتوشاپ، مرحله سوم

مرحله سوم: ایجاد خطوط افقی

برای کشیدن خطوط افقی جدول روی ابزار Brush در نوار ابزار کناری کلیک کنید. حالا از نوار بالا، سطح سختی آن را روی 100 تنظیم کنید. اگر خط خیلی ضخیم یا خیلی نازک است، می‌توانید اندازه قلم‌مو را با توجه به نوع جدول تنظیم کنید. هر چه اندازه قلم‌مو بزرگ‌تر باشد، خط‌های پهن‌تری می‌کشد. در این جا اندازه قلم‌مو را روی 10 پیکسل قرار می‌دهیم.

با کلیک روی کادر Stroke و انتخاب رنگ، می‌توانید رنگ خط را تغییر دهید و با کلیک بر روی کادر Fill و انتخاب رنگ، رنگ پس‌زمینه جدول را نیز تغییر دهید.

اگر نمی‌خواهید هر خط را جداگانه رسم کنید، برای سریع‌تر کردن فرآیند می‌توانید از ابزار Rectangle استفاده کنید. این ابزار را می‌توانید از نوار ابزار سمت چپ انتخاب کنید.

Gridlines به شما کمک می‌کند تا خانه‌های جدول را در یک راستا نگه دارید. برای شروع ایجاد خانه‌های جدول، روی یک خط افقی کلیک کنید تا آن‌جا به عنوان نقطه شروع قرار گیرد. سپس Shift را فشار دهید و دوباره روی انتهای آن خط، کلیک کنید. این کار باعث ایجاد یک خط مستقیم خواهد شد. با استفاده از همین تکنیک می‌توانید خطوط عمودی جدول را نیز ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید سریع‌تر بقیه جدول را کامل کنید، از کلیدهای میان‌بر Ctrl+ J استفاده کنید تا شکل کپی شود. سپس با فشردن کلیدهای میان‌بر  Ctrl+ T ابزار Transform فعال شود. حالا می‌توانید شکل کپی شده را به ردیف بعدی بکشید. برای تائید قرار دادن، علامت تیک را در نوار گزینه‌ها علامت بزنید. این کار را تا جایی تکرار کنید تا جدول پر شود.

اگر می‌خواهید جدولی با 5 ردیف داشته باشید، 6 خط عمودی ایجاد کنید.

کشیدن جدول در فتوشاپ، مرحله چهارم

مرحله چهارم: ایجاد خطوط عمودی

تنها کاری که لازم است در این مرحله انجام دهید، تکرار تکنیک‌های مرحله قبل برای ایجاد خطوط عمودی است.

برای کشیدن خط‌های عمودی، می‌توانید از ابزار Line نیز استفاده کنید. برای استفاده از این ابزار، روی ابزار مستطیل در نوار ابزار کلیک راست کنید تا منو ظاهر شود. سپس ابزار Line را انتخاب کنید.

از خط‌کش بالا برای ایجاد خط مستقیم استفاده کنید. رنگ و اندازه stroke را می‌توانید در نوار Options بالا انتخاب کنید.

بعد از این که کار کشیدن خطوط به پایان رسید، جدول ما کامل می‌شود اما روند هنوز ادامه دارد؛ باید Grid Linesها را پنهان کنیم.

کشیدن جدول در فتوشاپ، مرحله پنجم

مرحله پنجم: پنهان کردن Grid Lines

برای مخفی کردن Grid Lines لازم است دوباره به گزینه view بروید و تیک گزینه Grid را بردارید. حالا می‌توانید نگاهی به نمای نهایی جدولی که طراحی کرده‌اید بیندازید.

انجام این مرحله از نظر فنی ضروری نیست. چون این راهنماها تنها در فتوشاپ قابل مشاهده اند و اگر از سند خروجی بگیرید یا آن را چاپ کنید، Grid Lineها مشخص نمی‌شوند. این کار برای بررسی بهتر پروژه است. ممکن است یکی از خانه‌ها رسم نشده باشد یا اشکالی دز آن وجود داشته باشد. هنگامی که راهنماها را حذف می‌کنید، می‌توانید به صورت شفاف و دقیق جدول را بررسی کنید.

ترفندهای اصلاح جدول در فتوشاپ

با این روش به سادگی می‌توانید در فتوشاپ جدول بکشید؛ اما ممکن است جدول‌تان به کمی اصلاح نیاز داشته باشد. در ادامه چند ترفند عالی برای اصلاح و تنظیم جدول در فتوشاپ را بیان می‌کنیم. استفاده از این ترفندها باعث انعطاف‌پذیری بیش‎تر کارتان می‌شود.

تغییر اندازه جدول در فتوشاپ

تغییر اندازه جدول در فتوشاپ

برای تغییر اندازه جدول در فتوشاپ باید ابتدا جدول را انتخاب کنیم. نگران نباشید، این مرحله بسیار آسان است!

برای این کار لازم است ابتدا ابزار Magic Wand را از منو سمت چپ انتخاب کنید. سپس روی جدول زوم کرده و روی خط جدول کلیک کنید. بعد از آن zoom out کنید و کلیدهای CTRL + SHIFT + I را فشار دهید. این کار باعث انتقال محدود انتخاب به پس‌زمینه می‌شود. روی دکمه Delete کلیک کنید و نتیجه را ببینید.

جدول ما روی یک پس‌زمینه شفاف قرار گرفته است. در این مرحله می‌توانید اندازه جدول را با بالا و پایین کشیدن و کلیک کردن تغییر دهید. هم‌چنین می‌توانید جدول را آزادانه حرکت داده و در هر مکان قرار دهید.

حذف خانه‌های جدول در فتوشاپ

حذف خانه‌های جدول در فتوشاپ

اگر می‌خواهید خانه‌های جدول را حذف کنید، هنگامی که جدول در حالت انتخاب قرار دارد، می‌توانید به سادگی این کار را انجام دهید.

برای حذف خانه‌های جدول در فتوشاپ، کافی است با ا استفاده از ابزار Rectangular Marquee آن خانه را انتخاب کرده و سپس کلید Delete را از صفحه کیبورد فشار دهید. با این کار ناحیه انتخابی حذف خواهد شد.

معرفی دوره فتوشاپ ایران لرن

افزایش تعداد کاربران فضای مجازی و به دنبال آن رشد و توسعه کسب و کارهای دیجیتال باعث رونق حیطه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ مانند طراحی، سایت و محتوا شده است. در حال حاضر یکی از زمینه‌های بسیار عالی برای شروع کار، طراحی است. یادگیری و تسلط بر چند نرم‌افزار طراحی با چاشنی خلاقیت می‌تواند شغل آینده شغلی‌تان را تضمین کند. سایت ایران لرن با هدف آموزش حرفه‌ای علاقه‌مندان، دوره فتوشاپ ایران لرن را تهیه کرده است. این دوره مهم‌ترین و کابردی‌ترین مباحث فتوشاپ را پوشش داده است. پس از گذراندن این دوره، با کمی تمرین و خلاقیت می‌توانید پروژه‌های مناسبی را جذب کنید. علاوه بر این یادگیری فتوشاپ مقدمه‌ای برای یادگیری دیگر نرم افزارهای طراحی است. برای مثال پس از تسلط بر نرم افزار فتوشاپ، شروع به یادگیری ایلستریتور یا انیمیشن کنید. ایران لرن علاوه بر آموزش حرفه‌ای، امکان دریافت مدرک معتبر وزارت علوم را نیز فراهم کرده است. یعنی دانشجویان هر دوره، پس از ارزیابی می‌توانند مدرک مورد تائید و ممهور به مهر وزارت علوم را دریافت نمایند. این موضوع می‌تواند موقعیت‌های شغلی را به سمت شما سرازیر کند. یکی دیگر از مزایای شرکت در دوره‌های ایران لرن، امکان ارتباط مستقیم با بازار کار است. پس از گذراندن دوره، می‌توانید نمونه کارهای خود را در فضای اختصاصی سایت ایران لرن به اشتراک بگذارید تا کارفرمایان و مدیران کمپانی‌ها، رزومه شما را مشاهده کنند و در صورت نیاز به صورت مستقیم با شما همکاری کنند. فراموش نکنید پس از پایان دوره فتوشاپ ایران لرن، شما به طور کامل بر فتوشاپ مسلط می‌شوید و می‌توانید به آسانی وارد بازار کار شوید.

سخن آخر

هملن‌طور که مشاهده کردیم، کشیدن جدول در فتوشاپ گرچه کار پیچیده‌ای نیست و با طی کردن چند مرحله ساده می‌توانید این کار را انجام دهید. اما اگر قصد دارید جدول‌های پیچیده یا طولانی رسم کنید، بهتر است از نرم افزارهایی مانند اکسل یا ورد استفاده کنید.

ارسال دیدگاه
منتظردیدگاه شماهستیم

ارسال نظر