افزایش بازدید سایت
آموزش رایگان دیجیتال مارکتینگ

تکنیک‌های افزایش بازدید سایت

بدون دیدگاه


بعضی وقت‌ها داشتن یک وب‌سایت با اسم دامنه جذاب، چیدمان بصری دلپذیر و محتوای باکیفیت برای هدایت ترافیک و افزایش بازدید سایت، کافی نیست. «این همه کار، یعنی باز هم کافی نیست؟» بله! شما می‌توانید جذاب‌ترین وب‌سایت جهان را داشته باشید اما همچنان ازنظر عملکرد وب، به سطح مطلوبی نرسیده باشید یا حتی ممکن است باکیفیت‌ترین مقالات را منتشر کنید اما ازآنجایی‌که کسی آن‌ها را نمی‌بیند، آنها نمی‌توانند برای شما ارزش‌آفرینی کنند.

پس چه‌کار کنیم؟ برای پول‌درآوردن از راه وب، علاوه‌بر ایجاد یک وب‌سایت و محتوای آن، باید یاد بگیرید که چگونه ترافیک را به سمت سایت خود هدایت کنید چون با افزایش بازدید سایت است که می‌توانید درآمد بیشتری داشته باشید. اگر می‌خواهید در مورد روش‌های مختلف افزایش بازدید سایت بیشتر بدانید، تا انتهای این مطلب با ایران‌لرن همراه باشید. ما در ادامه 10 مورد از بهترین راه‌های هدایت ترافیک و افزایش بازدید سایت را با شما در میان خواهیم گذاشت.

افزایش بازدید سایت به‌صورت ارگانیک در مقابل روش پولی

ترافیک ارگانیک و ترافیک پولی، دو روشی هستند که می‌توانید برای افزایش بازدید سایت از آن‌ها، استفاده کنید. افزایش بازدید سایت به‌صورت ارگانیک به بازدیدکنندگانی اشاره دارد که از طریق موتورهای جستجویی مثل گوگل یا بینگ از سایت شما دیدن می‌کنند. از طرف دیگر، ترافیک پولی از طریق تبلیغاتی مثل تبلیغات گوگل و فیس‌بوک، لینک‌های تبلیغاتی و سایر روش‌های پولی وارد سایت شما می‌شود.

تحقیقات ثابت کرده است که 53.3 درصد از کل ترافیک وب‌سایت ارگانیک است. آماری که بسیاری از صاحبان وب‌سایت‌ها را برای بهبود بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) سایت خود، به رقابت با دیگر مجموعه‌ها وادار می‌کند.

ترافیک ارگانیک که به‌عنوان ترافیک رایگان هم شناخته می‌شود، نیاز به سرمایه‌گذاری بلندمدت دارد. قرارگرفتن در صفحه اول صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) چیزی نیست که بتوان یک‌شبه به آن رسید و ممکن است شما تا ماه‌ها نتایج قابل‌توجهی نبینید.

بنابراین اگر دنبال افزایش فوری بازدید سایت هستید، باید از ترافیک پولی استفاده کنید. این روش در عرض چند دقیقه تنظیم می‌شود و بازدیدکنندگان زیادی را در همان روز، به سایت شما هدایت می‌کند. ترافیک پولی و استفاده از خدمات تبلیغاتی، به شما این امکان را می‌دهد که بر اساس معیارهایی مثل مکان، سن و جنسیت، انتخاب کنید که چه کسی تبلیغات شما را ببیند. بااین‌حال هرچند افزایش بازدید سایت با استفاده از پول، گزینه وسوسه‌کننده‌ای است اما باید خود را آماده هزینه زیاد استفاده از این نوع از خدمات بکنید.

10 مورد از بهترین روش‌ها برای افزایش بازدید سایت

روش‌های مختلفی برای افزایش بازدید سایت وجود دارد که شناخت آن‌ها و استفاده صحیح و به‌موقع از هر روش، می‌تواند به افزایش بازدید سایت شما کمک کند. در ادامه هر دو روش ارگانیک و پولی را برای هدایت ترافیک به وب‌سایت شما بررسی می‌کنیم.

توجه داشته باشید که این‌طور نیست که فقط یکی از این روش‌ها را استفاده کنید و انتظار موفقیت داشته باشید، شما باید بعضی از این روش‌ها را بر اساس استراتژی کسب‌و‌کارتان انتخاب و بعدا ترکیب کنید. همین‌طور باید بدانید اولویتتان کدام روش‌هاست و این تعیین اولویت هم براساس میزان درآمد موردانتظار، سرمایه در دسترس و توانایی‌هایتان سنجیده می‌شود.

بهینه کردن سئو سایت

1. بهینه‌کردن سئو سایت؛ ارگانیک مثل یک گیاه خودْرو

بهبود سئوی وب‌سایت یعنی اینکه سایت را برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی کنید تا بازدیدکنندگان بیشتری به سایت شما جذب شوند. اگر استراتژی سئوی شما قوی باشد و به‌خوبی اجرا شود، وب‌سایت شما رتبه بالاتری در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) خواهد داشت و ترافیک ارگانیک را به سایت شما هدایت می‌کند. سئو مثل یک گیاه خودرو در دل یک دشت وسیع است و می‌تواند مخاطبان زیادی را برای چیدن میوه‌های سایت شما برایتان به ارمغان بیاورد.

ساده‌ترین راه شروع برای بهینه‌سازی یک سایت، شامل انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای محتوای آن است. تحقیق کنید و با استفاده از روش‌هایی مثل گوگل ترندز، کلمات کلیدی خاصی را که اغلب مردم بیشتر از آن‌ها برای جست‌وجو در وب استفاده می‌کنند، پیدا کنید. کلماتی که در حوزه کاری شما هستند و بیشترین جست‌وجو را دارند، کلمات ارزشمندی هستند که نقش تعیین‌کننده‌ای در افزایش بازدید سایت شما خواهند داشت.

ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی زیادی وجود دارد که در این مسیر می‌توانند به شما کمک کنند. گوگل‌کیورد پلنر و گوگل ترندز، از محبوب‌ترین ابزارها هستند. این ابزارها علاوه بر مشخص‌کردن بیشترین کلمات جست‌وجو شده، حجم جست‌وجو شده این کلمات در دور‌ه‌های زمانی مختلف را هم به شما می‌دهند. درنتیجه استفاده درست از این ابزار می‌تواند یکی از کلیدی‌ترین راه‌های افزایش بازدید سایت باشد.

بعدازاینکه تصمیم گرفتید از کدام کلمات کلیدی استفاده کنید، نوبت به بهینه‌سازی سئوی خارج از سایت و سئو داخلی آن است. به هر کاری که برای افزایش محبوبیت وب‌سایت خود بدون تغییر آن انجام دهید، سئوی خارجی می‌گویند. برای مثال، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ‌نویسی مهمان دو نمونه از کارهایی است که در راستای سئوی خارجی می‌توانید انجام دهید. از سوی دیگر، به بهینه‌سازی بخش‌های مختلف سایت شما ازجمله محتوای آن، سئوی داخلی می‌گویند. موقع ایجاد محتوای وب‌سایت، اول باید روی سئوی داخلی تمرکز کنید.

استفاده از کمپین‌های ایمیل مارکتینگ

2. استفاده از کمپین‌های ایمیل مارکتینگ

هرچند سئوی داخلی یک راه عالی برای جذب مشتریان بالقوه و افزایش بازدید سایت است، اما باید مطمئن شوید که آن‌ها دوباره از سایت شما بازدید می‌کنند. با ارسال خبرنامه‌ها و تبلیغات منظم از طریق ایمیل، افراد را تشویق کنید تا دوباره سایت شما را ببینند. هدف از ایمیل مارکتینگ برقراری ارتباط است تا بتوانید درنهایت کاربران را به بازدیدکنندگان وفادار سایت خود، تبدیل کنید.

برای شروع یک کمپین بازاریابی ایمیلی، از خدمات بازاریابی ایمیلی مثل MailChimp و Constant Contact استفاده کنید. تمام این برنامه‌ها دارای نسخه‌های رایگان هم هستند که برای شروع، گزینه‌های خوبی محسوب می‌شوند. بعضی از بهترین روش‌های بازاریابی ایمیلی برای افزایش بازدید سایت را می‌توان موارد زیر دانست:

 • مطمئن شوید ایمیلهایی که می‌فرستید برای موبایل مناسب هستند چون حدود 50٪ از افراد از موبایل برای باز‌کردن ایمیل‌هایشان استفاده می‌کنند.
 • ایمیل‌های شخصی‌سازی شده ایجاد کنید. برای دوستانه‌تر‌شدن ایمیل و جلب اعتماد بیشتر، نامشان را درج کنید و مستقیماً با آن‌ها صحبت کنید.
 • مردم را به خواندن ترغیب کنید. از کپی‌رایتینگ برای تأکید بر اطلاعات جذاب در موضوع و متن ایمیل استفاده کنید. لینک‌ها یا دکمه‌های «ادامه مطلب» قابل‌کلیک را در ایمیل‌ ارائه دهید و افراد را به سایت خود هدایت کنید.
 • از عناصر بصری جذاب استفاده کنید. بهتر است در ایمیل‌ها، از مضامین زیبایی‌شناختی و پالت‌های رنگی چشم‌نواز استفاده ‌کنید و افراد را به خواندن محتوا دعوت کنید.
 • از تجزیه‌وتحلیل ایمیل استفاده کنید. استراتژی‌های مختلف ایمیل مارکتینگ را آزمایش و عملکرد آن‌ها را بررسی کنید تا ببینید کدام مورد، بهترین کارایی را دارد. از داده‌ها برای تقسیم‌بندی مشترکین ایمیل استفاده کنید و ایمیل‌های هدفمند را به پذیرنده‌ترین گروه‌ها ارسال کنید.

با‌این‌حال، به یاد داشته باشید که نباید مشترکین را با ایمیل‌های زیاد بمباران کنید. بهتر است ایمیل‌های هفتگی یا دوهفته‌ای حاوی کمپین‌های بازاریابی، پیشنهاد‌های ویژه یا جمع‌بندی به‌روزرسانی‌های سایت  را برای مشترکین خود ارسال کنید.

به‌طور منظم در رسانه‌های اجتماعی پست بگذارید

3. به‌طور منظم در رسانه‌های اجتماعی پست بگذارید

رسانه‌های اجتماعی ابزاری قدرتمند برای هدایت ترافیک و افزایش بازدید سایت شما هستند. اگر از آن‌ها به‌طور مؤثر استفاده کنید، خیلی زود بازدیدکنندگان به سایت شما سرازیر می‌شوند.

با استفاده از ابزارهای اشتراک‌گذاری، مطمئن شوید که محتوای رسانه‌های اجتماعی شما به‌راحتی قابل اشتراک‌گذاری است اما منتظر ننشینید تا مردم آن را به اشتراک بگذارند. باید خودتان فعال باشید و سعی کنید با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنید. هر بار که محتوای جدیدی آپلود می‌کنید، آن را در رسانه‌های اجتماعی  مختلف به اشتراک بگذارید. استفاده از روش‌های زیر را برای تبلیغ محتواهایی که ایجاد کرده‌اید فراموش نکنید:

 • به‌کارگیری عناصر بصری؛ مردم بیشتر بر روی پست‌های جذاب کلیک می‌کنند.
 • استفاده از هشتگ‌ها؛ هشتگ‌های مرتبط باعث می‌شوند پست‌ها توسط کاربران علاقه‌مند به محتوای شما، به‌راحتی کشف شوند.
 • انتخاب پلتفرم مناسب؛ رسانه‌های اجتماعی مختلف مخاطبان هدف متفاوتی دارند. کاربرانی که از تیک‌تاک استفاده می‌کنند با افرادی که در لینکدین حضور فعالی دارند، متفاوت هستند. بهتر است برای افزایش بازدید سایت، پتانسیل‌های موجود در شبکه‌های مختلف را در نظر داشته باشید.
 • تعامل با فالوورها؛ به کامنت‌هایی که افراد برای محتوای شما می‌گذارند، جواب دهید و با آن‌ها تعامل داشته باشید. حتی می‌توانید در جوابی که می‌نویسید، لینک‌های سایت خود را هم قرار دهید.

سعی کنید محتواهایی که ایجاد می‌کنید، متنوع باشند، مثل پست وبلاگ، اینفوگرافیک، عکس و ویدیو. استفاده از این روش‌ها، به‌میزان قابل‌توجهی، موجب افزایش بازدید سایت می‌شود.

مطالب باکیفیت بنویسید

4. مطالب باکیفیت بنویسید

محتوا هسته اصلی هر سایتی است. محتوای جذاب باعث می‌شود که بازدیدکنندگان بارها و بارها به سایت شما برگردند و تمایل بیشتری برای به اشتراک‌گذاشتن آن با دیگران داشت باشند. در ایجاد محتوای ارزشمند برای افزایش بازدید سایت، نکات زیر می‌توانند مفید باشند:

 • تحقیق در مورد کلمات کلیدی؛ محتوای شما باید حول کلمات کلیدی اصلی ساخته شود. بهتر است آن‌ها را به‌عنوان موضوعات مقالاتی که می‌نویسید، در نظر بگیرید.
 • تیترهای قوی ایجاد کنید؛ هر چه سرفصل‌ها جذاب‌تر باشد، توجه مردم را بیشتر جلب می‌کنند بنابراین تیترهایی که انتخاب می‌کنید، باید علاقه و کنجکاوی افراد را برانگیزند.
 • از جملات طولانی و کلمات بزرگ خودداری کنید. بیشتر افراد از مرورکردن، برای گرفتن اطلاعات موردنیاز خود، استفاده می‌کنند، بنابراین سادگی و وضوح دو نکته کلیدی افزایش بازدید سایت با محتوا هستند.
 • مطالب آموزنده بنویسید؛ محتوای شما باید به مشکلات یا سؤالات متداول پاسخ دهد. خود را به‌جای خوانندگان قرار دهید تا نیازهای آن‌ها را درک کنید.
 • استفاده از تصاویر و ویدیوها؛ یک دیوار بلندبالا از متن افراد را خسته می‌کند، بنابراین محتوی خود را با عناصر بصری جذاب کنید.

وقتی صحبت از نوشتن محتوای خوب برای وب‌سایت می‌شود، تمرین‌کردن مهم می‌شود. با گذشت زمان، یاد خواهید گرفت که چگونه به‌طور مؤثر بنویسید تا موجب افزایش بازدید سایت شود.

بهینه‌سازی سایت برای موبایل

5. بهینه‌سازی سایت برای موبایل

آمار نشان می‌دهد که گوشی‌های موبایل، 56 درصد از کل ترافیک وب را تشکیل می‌دهند. آماری که برای نشان‌دادن اهمیت موبایل‌پسند‌بودن وب‌سایت و نقش آن‌ها در افزایش بازدید سایت، کافی است. اگر بازدیدکنندگان تجربه موبایلی بدی در سایت شما داشته باشند، ممکن است اصلا برنگردند. درنتیجه بخش بزرگی از ترافیک احتمالی خود را از دست می‌دهید.

یک وب‌سایت سازگار با موبایل باید واکنش‌گرا باشد. این یعنی اینکه که سایت شما باید به‌طور خودکار خود را بر‌اساس اندازه صفحه‌نمایش گوشی‌های مختلف، تنظیم کند. تست سازگاری تلفن همراه گوگل، راهی است که می‌توانید برای سنجش استانداردهای سایت خود، از آن استفاده کنید.

داشتن یک وب‌سایت واکنش‌گرا، بر روی سئو هم تأثیر می‌گذارد. ازآنجایی‌که گوگل ایندکس اول موبایل را پیاده‌سازی کرده است، ربات‌های آن عمدتاً از نسخه موبایلی وب‌سایت‌ها برای رتبه‌بندی و نمایه‌سازی استفاده می‌کنند. بنابراین یکی از مهم‌ترین نکاتی که برای افزایش بازدید سایت باید در نظر داشته باشید، بهینه‌بودن آن برای نمایش بر روی موبایل است.

ویرایش محتوای قدیمی

6. ویرایش محتوای قدیمی

انتشار منظم محتوای جدید یک راه عالی برای جذب ترافیک و افزایش بازدید سایت است اما ویرایش محتوای قدیمی هم، یک راه خوب برای هدایت ترافیک به وب‌سایت است.

موتورهای جستجو به‌طور مداوم در وب‌سایت‌ها می‌خزند تا محتوای جدید را جستجو کنند. هر بار که محتوای موجود را به‌روزرسانی می‌کنید، ربات‌های موتور جستجو مجدداً صفحه را بررسی می‌کنند تا با توجه به تغییرات ایجادشده، آن را مجدداً امتیازدهی و در SERP (search engine results page) رتبه‌بندی کنند.

بنابراین برای افزایش بازدید سایت و دیدن سریع نتیجه، به‌روزرسانی محتوای قدیمی می‌تواند به شما کمک ‌کند. بهتر است برای به‌روزرسانی مطالب، روی محتواهایی کار کنید که رتبه بالاتری در سرچ داشته‌اند. Google Analytics ابزاری است که می‌تواند در شناسایی محتواهای محبوب ‌سایتتان به شما کمک کند. نکات زیر را برای افزایش بازدید سایت با استفاده از به‌روزرسانی مطالب قدیمی، در نظر بگیرید:

 • مراقب اشتباهات تایپی باشید، جمله‌های نامفهوم را اصلاح کنید و روان بودن متن را در نظر بگیرید.
 • لینک‌هایی که در مطلبتان داده‌اید را بررسی کنید و در صورت امکان به منابع جدیدتر لینک بدهید.
 • تصاویر اینفوگرافیک یا ویدیوهای جدیدی به مطلب قبلی خود اضافه کنید.

همچنین ویرایش مطالب قدیمی، باعث افزایش دقت محتوای شما می‌شود و در جلب اعتماد مخاطب شما هم تأثیر می‌گذارد.

لینک سازی خارجی

7. لینک‌سازی خارجی

برای افزایش بازدید سایت، تا حد امکان لینک‌های ورودی یا بک‌لینک‌ها را به سایت خود هدایت کنید. وقتی وب‌سایت‌های دیگر لینک مطالب شما را در محتواهای خود به کار می‌برند، شما هم در مطالب خود، به سایت‌های دیگر لینک ‌دهید، این کار در ترافیک سایت تأثیر می‌گذارد. برای افزایش بازدید سایت با جمع‌آوری بک‌لینک، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • با خبرنگاران و گزارش‌نویسان تماس بگیرید؛ اگر در زمینه‌ای تخصص ویژه‌ای دارید، با خبرنگارانی که در آن حوزه فعالیت می‌کنند و به‌دنبال نظر افراد متخصص می‌گردند، ارتباط برقرار کنید. اگر دانش خود را به آن‌ها نشان دهید و متقاعدشان کنید که به سایت شما در مطالبشان، لینک‌دهی کنند، ترافیک زیادی را جذب سایت خود خواهید کرد.
 • تعویض بک لینک؛ با وب‌سایت‌های همکار و معتبر در حوزه خود تماس بگیرید. به آن‌ها پیشنهاد دهید تا بعضی از محتوای سایت شما را در محتوای خود لینک کنند. البته شما هم باید متقابلاً این کار را برای محتواهای آن‌ها انجام دهید. این یک معامله سودمند است که باعث افزایش بازدید سایت هر دو طرف می‌شود.
 • با برندهای برجسته ارتباط برقرار کنید، اگر اغلب در پست‌های خود از برندهای مختلف نام می‌برید، بعد از انتشار مقالات با آن شرکت‌ها تماس بگیرید. به آن‌ها اطلاع دهید پستی که منتشر کرده‌اید، درباره محصول آن‌ها بحث می‌کند. ممکن است آن شرکت مایل باشد به سایت شما لینک دهد.

جمع‌آوری لینک‌های خارجی برای هدایت ترافیک به سایت اهمیت دارد، چون به افزایش عملکرد سئو کمک می‌کند. هرچه بک‌لینک‌های بیشتری دریافت کنید، سایت شما برای ربات‌های موتور جستجو معتبرتر به نظر می‌رسد.

لینک سازی داخلی

8. لینک داخلی

بعضی اوقات مدیران وب‌سایت‌ها بیشتر بر روی بک‌لینک‌ها تمرکز می‌کنند و ارزش لینک‌های داخلی را فراموش می‌کنند. به یاد داشته باشید که هر دو مورد، به یک اندازه در هدایت ترافیک برای افزایش بازدید سایت، اهمیت دارند.

گوگل از پیوندهای داخلی و خارجی برای تعیین ارزش یک صفحه استفاده می‌کند. اگر لینک‌های زیادی به یک صفحه ارجاع بدهند، گوگل آن صفحه را مهم می‌داند و به‌احتمال‌زیاد در بین نتایج جستجو رتبه خوبی به آن خواهد داد. قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، باعث افزایش بازدید سایت می‌شود.

بنابراین موقع ایجاد محتوا، سعی کنید لینک مقالات مرتبط در سایت خود را قرار دهید و به آن‌ها ارجاع دهید. به‌عنوان‌مثال، اگر مقاله شما در مورد چگونگی راه‌اندازی یک کسب‌وکار است، پیوندهایی را به مقالات مرتبطی که قبلاً نوشته‌اید، مثل نکات یا ایده‌های جذاب برای کسب‌وکار، ایجاد کنید.

همچنین با ارائه پیوندهای داخلی به صفحات، بازدیدکنندگان مجبور نخواهند بود اطلاعات موردنیاز را در سایت رقبای شما جستجو کنند. درنتیجه زمان حضور آن‌ها در سایت شما هم افزایش می‌یابد. برای افزایش بازدید سایت و ایجاد یک ساختار پیوند داخلی قوی، نکات زیر اهمیت دارند:

 • اگر می‌خواهید لینک‌های داخلی زیادی را در محتواهای خود قرار دهید، باید محتوای زیادی برای لینک‌دهی داشته باشید بنابراین برای افزایش بازدید سایت، روی افزایش حجم محتوای خود تمرکز کنید تا بتوانید لینک‌های بیشتری را در مقالات خود درج کنید.
 • سعی کنید از عنوان مقاله‌های قبلی خود، در متن جدید استفاده کنید تا بتوانید غیرمستقیم، خواندن دیگر مطالب سایت خود را به کاربران پیشنهاد دهید بنابراین بهتر است از نوشتن یک جمله صرفاً به خاطر درج لینک داخلی، خودداری کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که پیوندهای داخلی که ارائه می‌کنید با مقاله جدید مرتبط هستند و خوانندگان آن‌ها را مفید و ارزشمند می‌دانند.

در آخر این نکته را در نظر داشته باشید که هرچند لینک‌های داخلی در افزایش بازدید سایت تأثیرگذار هستند اما اگر تعداد آن‌ها در یک مقاله زیاد باشد، آن را به‌هم‌ریخته می‌کند و به تجربه کاربر آسیب می‌رساند.

سرعت سایت خود را افزایش دهید

9. سرعت سایت خود را افزایش دهید

سرعت سایت اندازه‌گیری می‌کند که افراد با چه سرعتی می‌توانند یک سایت را پس از دسترسی به آن ببینند و با آن ارتباط برقرار کنند. این مورد علاوه‌بر‌اینکه یکی از عوامل اصلی رتبه‌بندی موتورهای جستجو است بر روی تجربه کاربر، زمان ماندگاری و نرخ تبدیل هم تأثیر می‌گذارد.

به‌طورکلی، هرچه یک سایت سریع‌تر بارگذاری شود، سئوی آن بهتر است. تحقیقات گوگل نشان می‌دهد که با تغییر زمان بارگذاری صفحه از یک ثانیه به سه ثانیه، نرخ پرشْ 32 درصد افزایش می‌یابد. بنابراین اگر بارگذاری یک سایت در تلفن همراه بیش از سه ثانیه طول بکشد، بیش از نیمی از بازدیدهای خود را از دست می‌دهد.

یکی از ابزارهایی که به بهبود سرعت برای افزایش بازدید سایت کمک می‌کند،  Google Page Speed ​​Insights است. این ابزار محتوای صفحه وب را تجزیه‌وتحلیل و گزارش‌های دقیقی از عملکرد آن در موبایل و دسکتاپ تهیه می‌کند و درنهایت پیشنهادهایی در مورد مواردی که باید اصلاح شوند، ارائه می‌دهد.

یک کانال در YouTube ایجاد کنید

10. یک کانال در YouTube ایجاد کنید

یوتیوب با بیش از 2 میلیارد کاربر فعال در ماه، محبوب‌ترین پلتفرم برای انتشار ویدیو است. بنابراین تعداد زیاد مخاطبان یوتیوب، آن را به یک راه عالی برای هدایت ترافیک و افزایش بازدید سایت تبدیل می‌کند. بعد از ایجاد کانال در یوتیوب، ویدیوهایی در مورد موضوعات مختلف مرتبط با کسب‌و‌کار خود درست کنید. سایت خود را در ویدیوها تبلیغ و بینندگان را تشویق کنید تا از سایت شما بازدید کنند.

ارسال دیدگاه
منتظردیدگاه شماهستیم

ارسال نظر