کشیدن خط منحنی در فتوشاپ | ایران لرن
آموزش رایگان طراحی گرافیک و مدیا

نحوه کشیدن خط منحنی در فتوشاپ

بدون دیدگاه


فتوشاپ طیف قابل توجهی از ابزارهای طراحی و تصویرسازی را در دسترس افراد قرار می‌دهد. خطوط منحنی در طراحی برای نشان دادن اشیا یک بعدی و پیوسته به کار می‌روند. خطی که جهت خود را تغییر می‌دهد یک خط منحنی است. خطوط منحنی بر خلاف خطوط مستقیم در یک راستا حرکت نمی‌کنند. یکی از مواردی که در طراحی‌های گرافیکی و ویرایش تصاویر با آن سر و کار داریم خطوط منحنی است؛ با این وجود خیلی از افراد هنگام کشیدن خطوط منحنی در فتوشاپ با مشکل مواجه می‌شود. اگر شما هم در کشیدن خطوط منحنی مشکل دارید، این مقاله به شما کمک می‌کند نحوه کشیدن خط منحنی در فتوشاپ را به خوبی بیاموزید.

کشیدن خط منحنی در فتوشاپ

مرحله اول: استفاده از ابزار Pen

یکی از بهترین و کاربردی‌ترین ابزارهای فتوشاپ، ابزار Pen است. در این آموزش از ابزار Pen برای کشیدن خطوط در فتوشاپ استفاده می‌کنیم. با کمک این ابزار می‌توانید خط مستقیم و منحنی ایجاد کنید. برای شروع، ابزار Pen را از نوار ابزار سمت چپ انتخاب کنید.

کشیدن خط منحنی در فتوشاپ

مرحله دوم: کشیدن یک خط مستقیم

قبل از شروع طراحی خط منحنی در فتوشاپ، ابتدا باید یاد بگیریم که چگونه خطوط مستقیم را در فتوشاپ رسم کنیم. این کار بیش از یک فرآیند ساده است. پس از انتخاب ابزار Pen کلیک کنید و نگه دارید و سپس ماوس را حرکت دهید. این کار یک خط مستقیم رسم می‌کند. اگر می‌خواهید خط را جابجا کنید، Shift را فشار دهید و نگه دارید تا خط براساس 45 درجه در اطراف آن حرکت کند.

کشیدن خط منحنی در فتوشاپ

مرحله سوم: رسم خط منحنی

پس از این که یک خط مستقیم را رسم کردید، کلید Alt در فتوشاپ را فشار دهید و کلیک کنید تا جهت آن تغییر کند و در همان حال، جهت را به سمت بالا حرکت دهید.

کشیدن خط منحنی در فتوشاپ

حالا روی یک نقطه دیگر کلیک کنید و ماوس را به پایین بکشید. در پایان این مرحله شما یک خط منحنی رسم کرده‌اید.

کشیدن خط منحنی در فتوشاپ

با استفاده از همین تکنیک می‌توانید تا زمانی که بخواهید به رسم خط منحنی ادامه دهید.

کشیدن خط منحنی در فتوشاپ

اگر قصد دارید یک خط منحنی در همان جهت بکشید، کافی است پس از رسم منحنی اول، جهت را به سمت بالا حرکت دهید.

به این ترتیب می‌توانید خط منحنی را در یک جهت مشابه به دست آورید.

کشیدن خط منحنی در فتوشاپ

رنگ کردن خطوط منحنی

در این قسمت از مقاله به شما می‌گوییم چگونه می‌توان خطوط منحنی را با رنگ پر کرد.

پس از این که ابزار Pen را از نوار ابزار انتخاب کردید، گزینه‌های path و fill و stroke برای شما نمایش داده می‌شود. با استفاده از گزینه Shape در همان گزینه‌ها، می‌توانید خط ایجاد شده را با رنگ پر کنید. در سمت راست، گزینه‌ای برای انتخاب رنگ وجود دارد و با استفاده از گزینه Stroke می‌توانید نوع و رنگ خط را نیز تعیین کنید.

کشیدن خط منحنی در فتوشاپ

اگر می‌خواهید خط منحنی را انتخاب کنید، راست کلیک کنید و گزینه Make Selection را انتخاب کنید. پس از آن ناحیه منحنی انتخاب می‌شود.

کشیدن خط منحنی در فتوشاپ

ابزار خط فتوشاپ

اگر می‌خواهید بدانید ابزار خط فتوشاپ در کجا قرار دارد، این قسمت از مقاله برای شماست.

کشیدن خط منحنی در فتوشاپ

این گزینه را می‌توانید در هر نسخه از Photoshop CC پیدا کنید. این ابزار تنها به شما امکان ایجاد خط مستقیم را می‌دهد و نمی‌توانید از آن برای ایجاد خطوط منحنی استفاده کنید. پس از انتخاب ابزار، کلیک کرده و آن را بکشید تا خطوط ایجاد شوند. پس از انتخاب گزینه‌های Shape و Path و Pixels برایتان نمایش داده می‌شود.

کشیدن خط منحنی در فتوشاپ

با انتخاب Shape می‌توانید یک خط ابه عنوان شکل ایجاد کنید. اگر path را انتخاب کنید، خط ایجاد شده به عنوان یک مسیر ظاهر می‌شود.

کشیدن خط منحنی در فتوشاپ

Custom Shape Tool

در این قسمت به معرفی یکی از ابزارهای محبوب در طراحی که گزینه‌های زیادی برای طراحی دارد می‌پردازیم.

کشیدن خط منحنی در فتوشاپ

با استفاده از این ابزار می‌توانید اشکال سفارشی زیادی مانند پیکان، قلب، نوت موسیقی و موارد دیگر را رسم کنید.

کشیدن خط منحنی در فتوشاپ

این تقریباً تمام چیزی است که باید درباره کشیدن خط منحنی در فتوشاپ بدانید!

معرفی دوره فتوشاپ ایران لرن

رشد روز به روز تعداد کاربران فضای مجازی و به دنبال آن توسعه کسب و کارهای دیجیتال و اینترنتی باعث رونق حیطه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ مانند طراحی، سایت و محتوا شده است. در حال حاضر یکی از زمینه‌های بسیار عالی برای شروع کار در این حیطه، طراحی است. یادگیری و تسلط بر چند نرم‌افزار طراحی با چاشنی خلاقیت می‌تواند آینده شغلی‌تان را تضمین کند. سایت ایران لرن با هدف آموزش حرفه‌ای علاقه‌مندان، دوره فتوشاپ ایران لرن را تهیه کرده است. این دوره مهم‌ترین و کابردی‌ترین مباحث فتوشاپ را پوشش داده است. پس از گذراندن این دوره، با کمی تمرین و خلاقیت می‌توانید پروژه‌های مناسبی را جذب کنید. علاوه بر این یادگیری فتوشاپ مقدمه‌ای برای یادگیری دیگر نرم افزارهای طراحی است. برای مثال پس از تسلط بر نرم افزار فتوشاپ، می‌توانید شروع به یادگیری ایلستریتور یا انیمیشن کنید. سایت ایران لرن علاوه بر آموزش حرفه‌ای، امکان دریافت مدرک معتبر وزارت علوم را نیز فراهم کرده است. یعنی دانشجویان هر دوره، پس از ارزیابی می‌توانند مدرک مورد تائید و ممهور به مهر وزارت علوم را دریافت نمایند. پیوست مدرک معتبر به رزومه می‌تواند باعث موقعیت‌های شغلی را به سمت شما سرازیر کند. یکی دیگر از مزایای شرکت در دوره‌های ایران لرن، امکان ارتباط مستقیم با بازار کار است. پس از گذراندن دوره، می‌توانید نمونه کارهای خود را در فضای اختصاصی سایت ایران لرن به اشتراک بگذارید تا کارفرمایان و مدیران کمپانی‌ها، رزومه شما را مشاهده کنند و در صورت نیاز به صورت مستقیم با شما همکاری کنند. فراموش نکنید پس از پایان دوره فتوشاپ ایران لرن، شما به طور کامل بر فتوشاپ مسلط می‌شوید و می‌توانید به آسانی وارد بازار کار شوید.

ارسال دیدگاه
منتظردیدگاه شماهستیم

ارسال نظر